BIST 1.133
DOLAR 7,78
EURO 9,11
ALTIN 470,94
HABER /  GÜNCEL

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan otizmli çocukların yuhalanmasına tepki

AKSARAY 'da otizmli öğrencilerin yuhalanması olayıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan bir son dakika açıklaması geldi. Slçuk ''böylesine münferit bir olayın yaşanmış olması kabul edilemez'' dedi.

Abone ol

Selçuk, Aksaray'da otizmli öğrencilerin "yuhalandığı" olayın ne eğitim sistemi ne de toplumsal değerlerle örtüştüğünü belirterek, "Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

Böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez

Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Aksaray'da özel eğitim sınıflarının kapatılmasını isteyen velilerin otizmli öğrencileri yuhaladığı" iddialarına ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu: "Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise, ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez.

Hizamızı çocuklardan almamız gerektiğinin kanıtı

Bir tarafta otizmli çocuklarımızla çocuklarını aynı okulda okutmak istemeyen veliler. Bir tarafta, engellilere yönelik toplum hizmetiyle 54 bin aileye destek sağlayan lise öğrencileri. İkisi de bu ülke. Hizamızı çocuklardan almamız gerektiğinin kanıtı..."

ÖNCEKİ HABERLER
Eski Fenerbahçeli Atkinson'ın ölümünde şoke eden polis detayı
İstanbul'un en yüksek ikinci binası Çinlilerin oldu
Jan Olde Riekerink, Cape Town City’nin başına geçti
31 Aralık okullar yarım gün mü 2020 yılbaşı tatili ne zaman?
Ağrı'da PKK'ya nefes kesen operasyon! 8'i birden öldürüldü
Açık lise kayıtları ne zaman bitiyor AÖL harçları kaç para?
Yorumlar 7 yorum