BIST 1.060
DOLAR 7,24
EURO 8,53
ALTIN 472,40
HABER /  GÜNCEL

Migros kurbanlık fiyatları 2020 hisse fiyatı nedir?

Kurban bayramı için artık geri sayım başladı. Dini bayramlardan biri olan Kurban bayramı ayın 31'inde başlıyor. Vatandaşları ise kurbanlık alma telaşı sardı. Migros 2020 kurbanlık fiyatları belli oldu mu araştırması başladı. Peki Migros büyükbaş kurbanlık hisse paketi ve 2020 kurbanlık koç fiyatı kaç para oldu?

Abone ol

Kurban bayramına artık sayılı günler kaldı, müslüman alemini kurbanlık alma telaşı sardı. Peki 2020 yılında kurbanlık fiyatları kaç para olacak, küçükbaş, dana koyun kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? Yurt genelinde yavaş yavaş kurbanlık pazarları açılırken satışlarda başladı. Peki Migros'da 2020 yılı kurbanlık fiyatları kaç para olacak, küçükbaş kurbanlık koç ve büyükbaş kurbanlık hisse fiyatları kaç para oldu?

Daha önceki yıllarda kurbanlık fiyatlarını bayramdan yaklaşık 1 ay önce açıklayan Migros'un 2020 kurbanlık fiyatlarını bu hafta içinde açıklaması bekleniyor. Migros büyükbaş/küçükbaş kurbanlık fiyatları henüz netleşmedi. 

2019 yılında Migros kurbanlık fiyatları nasıldı:  
Kurbanlık dananın hisse fiyatı bu yıl Migros'ta en az 21 kilo et için 1.595 lira olarak açıklanmıştı. Koç fiyatları ise iki seçenekli. 12 kilo et veren kurbanlık koç 1.245 lira, 16 kiloluk olan ise 1.395 lira.
Migros'ta Boney Club kartı ile kurbanlık alımında 100 lira indirim var. Bonus, Maximum, Yapı Kredi World kredi kartlarına ise 6 taksit yapıldı. 

KURBAN KESMEK KİMLERE VâCİBTİR?
Bir kimseye kurban kesmenin vâcib olması için, şu şartların bulunması gerekir:

1 - Müslüman olmak.

2 - Hür olmak.

3 - Mukîm olmak. Seferî (yolcu) olmamak.

4 - Fıtır sadakasını vâcib kılan zenginliğe sâhip olmak.

5 - Âkıl ve bâliğ olmak.

Bu beşinci şart, İmamlar arasında ihtilâflıdır. Bâzılarına göre kurbanın vâcib olması için âkıl ve bâliğ olmak şart değildir. Zengin olan çocuk ile akıl hastalarına da kurban düşer. Velîleri onlar namına onların kurbanlarını keserler.

Zekât ve fıtır sadakası için nisab miktarı 80 gram altın ile 561 gram gümüştür.

Kurban Kesmenin Sahih Olmasının Şartları Nelerdir?
Kurbanın rüknü, kesilmesi caiz olan bir hayvanı kesmektir. Kesilen bu kurbanın sahih olabilmesi için iki şart lâzımdır:

1 - Vakit: Kurbanın kesim vakti, Kurban bayramının birinci günü fecrin doğuşundan itibaren, üçüncü gün güneş batıncaya kadarki üç günlük süredir. Bu müddet içinde kurbanın kesilmesi şarttır. Bu vakitler dışında kurban kesilmesi sahih olmaz.

ÖNCEKİ HABERLER
İngiltere karantina uygulamasını kaldırıyor! 75 ülkenin içinde Türkiye de var
Optimar ve İstanbul Ekonomi Araştırma'dan iki farklı anket! İşte sonuçlar
Çavuşoğlu: Almanya'nın seyahat uyarısını gözden geçirmesi gerekiyor
Kurbanbayramı tarihi 2020 Diyanet takvimi ayın kaçında?
Antalya'da baldızını öldüren sanığın cezası belli oldu
Allah'ın kıyamet gününde yüzüne bakmayacağı 3 büyük günah
Yorumlar