BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
HABER /  POLİTİKA

Meral Akşener Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na yeşil ışık yaktı gündem olan açıklama

Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına çıkan Meral Akşener açıklamaları ile gündeme oturdu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda 'kazanacak aday' söyleminde ısrar eden Meral Akşener, "İster Mansur Bey, ister Ekrem Bey olsun biz varız" dedi.

Abone ol

İyi Parti Genel başkanı Meral Akşener, Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programının konuğu oldu. Meral Akşener Türkiye, özellikle adaylık ve seçim gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Meral Akşener'e Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'benimle misiniz' çıkışı ve adaylığı konusu soruldu.

"Cumhurbaşkanı adayını Kılıçdaroğlu tarif etti"

Meral Akşener 6'lı masanın noter görevi görmeyeceğini ve dayatmalara yer verilmeyeceğine dikkat çekerek, "Kemal Bey dedi ki, 'Bu 6'lı Masa Cumhurbaşkanı adayını tespit edecek'. Bu masaya bu görevi verip, kendini bağlayan sayın Kılıçdaroğlu.

"Kazanacak bir aday"

Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı tarifi vardı. Ben ona hep katıldım. Benim söylediğim bir şey daha var; kazanacak bir aday. Aklı başında, devlet deneyimi olan, bugünkü tuhaflıklara müsaade etmeyecek.

"6'lı Masa'ya böyle bir mesajın verilmesi doğru değil"

Sayın Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de yaptığı konuşmayı çeşitli şekillerde yorumladı herkes. Partisine verdi mesajı. Bizim partimiz bunu kendi partisine mesaj olarak değerlendirmeyi tercih etti. 6'lı Masa'ya böyle bir mesajın verilmesi doğru değil.

"O masa noter değil"

Kemal Bey son derece nazik saygılı bir insan. Çünkü o masa noter değil. Kemal Bey adaylığını söyleyebilir, orada sorun yok. Diğer arkadaşlarımız da söyleyebilir, başka insanların da adı gelebilir. Tartışılır, karar verilir." ifadelerini kullandı.

"Borçlarımızı 31 Mart'taki seçimlerde ödedik"

Kılıçdaroğlu'na 15 milletvekili için her zaman teşekkür edeceğini ancak parti olarak kimseye borçlu olmadıklarını dile getiren Meral Akşener, "Tüm borçlarımızı 31 Mart'taki seçimlerde ödedik. Hatta alacaklı hale döndük." diye konuştu.

"İster Mansur Bey, ister Ekrem Bey olsun biz varız"

Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığı konularına da değindi.

Meral Akşener, "Sosyal belediyecilikte gayet iyiler. Aday olmalarıyla ilgili de bir problemim yok. İster Mansur Bey, ister Ekrem Bey aday gösterilecekse biz varız, itirazımız yok dedim. Aday olurlar, olmazlar, aslolan kazanmaktır." dedi.