BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  GÜNCEL

Melih Gökçek'ten bomba paylaşım Zeydan Karalar'ın başkanlığı düşer

HDP'li belediyelere kayyum meselesi konuşulurken, Adana Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkarılan işçilerle ilgili bakanlık harekete geçti. Melih Gökçek ise bir paylaşımda bulundu ve Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar için başkanlığı kesin düşer dedi.

Abone ol

Türkiye Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyum atanmasını konuşurken Adana Büyükşehir Belediyesi’nde önemli gelişmeler yaşanıyor. Adana Büyükşehir Belediyesinin bazı işçilerin iş akitlerini feshettiği iddia edildi. 

İddia üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı harekete geçti ve olayı incelemek üzere müfettişler görevlendirildi. Bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişler dosyaları tek tek inceliyor. Müfettişler işten çıkarılan işçilerin tek tek ifadelerine başvuracak.

Jülide Sarıeroğlu sinyal vermişti

Karara tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu "Adana'da, 800'ün üzerinde olduğu söylendi ama bende olan bilgi, bu rakamın 2 bin 500'lere kadar ulaşacağı. Bu işlerin takipçisi olacağım. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptım. Sayın Bakanımızla görüştüm. İnşallah bir müfettiş görevlendirecekler ve bu belediyelerdeki işçi çıkarmalarını, maaş ödememe gerekçelerini yerinde inceleyecekler” demişti.

Gökçek twit attı! Başkanlığı kesin düşer

Melih Gökçek ise bu olayı Twitter hesabından paylaşarak ''Birden çok işçide görevi kötüye kullandığı tespit edilir ve mahkeme de mahkum olursa, başkanın başkanlığı kesin düşer’’ dedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Emine Bulut video olayı twitter'da TT oldu izleyenler kahroldu!
Polonya'da turist grubunun üzerine düşen yıldırımın bilançosu artıyor!
Emine Bulut olayı nedir Emine Bulut videosu kahretti Türkiye ayaklandı
Mardin'de öldürülen teröristin gri listede arananlardan çıktı
Emine Bulut videosu ile TT oldu Emine Bulut kimdir kocası katletti!
Cuma duaları cuma günü okunacak dualar hangisi
Yorumlar 33 yorum