BIST 1.330
DOLAR 8,19
EURO 9,86
ALTIN 472,46
HABER /  SAĞLIK

Kütahya ve Kars'ta da maskesiz sokağa çıkmak artık yasak!

KÜTAHYA ve Kars'ta da maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Böylelikle maskesiz dışarı çıkmanın yasak olduğu il sayısı 38 'e yükseldi.

Abone ol

Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs (tedbirleri kapsamında, açık alanlarda ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde maske takma zorunluluğu getirdi.

Yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde tüm vatandaşlarımızın toplu yaşam alanı kapsamında olan açık alanlarda (meydanlar, cadde ve sokaklar, park ve bahçeler, sanayi siteleri, tarım alanları, toplu taşıma araçları, kamu-özel tüm kurum ve iş yerleri açık alanları dahil) maske takma zorunluluğu getirilmesine, maskenin ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde takılmasına karar verilmiştir. Karara uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanacaktır" denildi.

Kars'ta da maskesiz dolaşmak artık yasak

Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında Faikbey, GAMP, Atatürk, Kazımpaşa, Dr. Metin Sözen, Ordu, Şehit Yusufbey ve Halitpaşa caddelerinin tamamı ile Ortakapı Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve Hapan mevkisinde 3 Haziran 2020 itibarıyla ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske takmanın zorunlu hale getirilmesi kararı alındı.

Maske takmayanlara ceza 

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda maskesiz yasaklama getirilen cadde ve sokaklara maske takmadan çıkan vatandaşlar hakkında cezai işlem uygulanacak.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu iller

Koronavirüs salgını nedeniyle Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak ve Bursa'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bursa'da koronavirüsün giremediği yer! Türkiye'ye örnek olacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! Haziran ayı kira artış oranı belli oldu
10 bin liraya satın aldığı araca 40 bin liralık müzik ve air süspansiyon sistemi kurdu
Papa'dan ABD'ye tepki! Kendisini yenilgiye uğrattı
Balina kusmuğu nedir nerede satılır kilosu kaç para?
Bakan Ruhsar Pekcan'dan kritik swap açıklaması! Çin ve diğer ülkelerle görüşüyoruz
2022 maaşları ödeme günleri haziran takvimi
Werder Bremen'den Nuri Şahin açıklaması: Kalçasındaki sakatlık..
Akdeniz'de korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi şiddetini bakın kaç açıkladı
İsrail basınından dikkat çeken yorum! Türkiye’nin Akdeniz üstünlüğünü kabul ettiler
Sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı
Yorumlar