BIST 1.538
DOLAR 7,37
EURO 8,96
ALTIN 438,11
HABER /  DÜNYA

Kan donduran olay! Çoğu 70 yaşın üzerinde 25 kadını öldürdüğünü itiraf etti

RUSYA’nın resmi yayın organı TASS haber ajansında çıkan habere göre 38 yaşındaki Radik Tagirov 25 kadını öldürdüğünü itiraf etti. Radik Tagirov’un DNA kanıtları ve ayakkabı izleri kullanılarak yapılan olay yeri incelemesinden sonra cinayetleri itiraf ettiği aktarılıyor.

Abone ol

Rus dedektifler, yıllardır "Volga manyağı" olarak bilinen ve 25'ten fazla cinayetten sorumlu olduğu iddia edilen Radik Tagirov’u yakaladıklarını iddia etti. Rusya Soruşturma Komitesi, Radik Tagirov adlı 38 yaşındaki zanlının, 2011-2012 yılları arasında Rusya'yı kana bulayan 26 kadın cinayetini itiraf ettiğini söyledi.

Dedektifler, suç mahallerinden alınan diğer kanıtlar olduğunu söylediler. Tagirov’un elektrikçi, tesisatçı veya kamu hizmetleri işçisi gibi davranarak, yalnız yaşayan yaşlı kadınların dairelerine girdiği iddia ediliyor.

İçeri girdikten sonra kadınları kuvvet kullanarak alt ettiği, kurbanlarını önlük ve çamaşır ipi dahil olmak üzere ellerini veya yakındaki nesneleri kullanarak boğduğu iddia ediliyor. Tagirov’un öldürdüğü iddia edilen kadınların büyük çoğunluğunun 70 yaşından büyük olduğunun altı çizildi.

2011-2012 arasında 25 kadın...

Dedektiflerin bulgularına göre; Tagirov genellikle kurbanlarının eşyalarını çalıyordu fakat bazı durumlarda değerli eşyalarına dokunmadığ da oldu. Ayrıca Tagirov’un suç mahallinde delil bırakmamak için ayrılmadan önce eldiven giydiği ve suç mahallini sterilize ettiği tespit edildi.

Çoğunluğu 2011 ile 2012 yılları arasında gerçekleşen cinayetler, aralarında Kazan, Samara, Tolyatti, Izhevsk, Ufa ve diğerlerinin de bulunduğu bir dizi Rus şehrinde meydana geldi. Kurbanlarının kesin sayısı hiçbir zaman belirlenmemiş olsa da Urallarda başka cinayetlerin de gerçekleştiğinden şüpheleniliyordu.

Seri katil 2013'ten sonra sessiz kaldı ama 2017'de bölgede yaşanan bir cinayet, halk arasında korkuları tazeledi. Rus polisi 2019 yılında Tagirov’un başına 3 milyon ruble (yaklaşık 310 bin lira) ödül koymuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Brezilya’da film gibi banka soygunu
Şenol Güneş'ten Atiba'yla ilgili transfer itirafı
Türkiye'deki corona virüsü vaka ve ölü sayısında son durum (1 Aralık 2020)
Galatasaray'da başkanlık seçimi iptal edildi
Çin’in Chang’e 5 uzay aracı Ay’a başarılı şekilde indi
İzmir'de bir kişi yardım etme bahanesiyle aracına aldığı yaralı ceylanla kayıplara karıştı
JP Morgan, Türkiye'nin 2021'deki büyüme tahminini açıkladı
Konya'da koronavirüsten ölen Selver hemşirenin mesai arkadaşından ibretlik sözler
Masumlar Apartmanı kitabı özeti Masumlar Apartmanı yazarı kimdir?
Yorumlar