BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,30
ALTIN 483,12
HABER /  POLİTİKA

İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan HDP'nin şeffaf ittifak çağrısına yanıt! CHP evet derse...

HDP'nin 'şeffaf ittifak' çağrısına katıldığı canlı yayında yanıt veren İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "CHP evet derse, biz yokuz. Biz, PKK ile mesafesini ayarlayamamış, 'PKK terör örgütüdür diyememiş' HDP'nin olduğu bir ittifak bileşeni değiliz, asla değiliz." dedi.

Abone ol

Millet İttifakı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın HDP kongresinde yaptığı çağrı ile çatırdamaya başladı. Buldan, CHP'ye sitem ederek yerel seçimdeki gizli ittifakın gerekli olduğunu ama bundan sonraki süreçlerde ittifakın şeffaf olması gerektiğini söylemişti. 

CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Buldan'ın sözlerini değerlendirdi. Ağıralioğlu, HDP ile yan yana gelmeyeceklerini söyledi.

"Bizimle HDP'nin aynı pusulada olmasına razı olmadık"

Ağıralioğlu, "İttifakımızın içerisinde, oy pusulasında, bizimle HDP'nin aynı pusulada olmasına razı olmadık. Bu hassasiyet, hani 'HDP'yi şeytanlaştırmak' diye bir şey falan diyorlar... Bizim ki şu; terörle mesafe ayarlayamamaktan dolayı biz Türk siyasetinin burada enfekte olduğunu düşünüyoruz. " dedi.

'Ömrünüzde bir kere siz PKK’ya katil dediniz mi mesela?'

Ağıralioğlu, HDP'ye çağrı yaparak, “Ömrünüzde bir kere siz PKK’ya katil dediniz mi mesela? Bu PKK’dan insan hakları havarisi çıkarma hevesinden kurtulabilirseniz, siyaset hepimize daha rahat bir zeminde konuşulabilme imkanı verecek. Yani siz 'Türkiye partisi' olmak istiyorsanız üstünüzdeki terör perdesinden kurtulun" dedi.

Ağıralioğlu şöyle konuştu:

Bu siyasi süreç içerisinde, kendi siyasi koordinatlarını terörden ayırmadığı müddetçe, bizim ittifak birleşenleri arasında HDP'nin olması mümkün değildir. Biz böyle bir şeye razı değiliz hiçbir zaman.

Pervin Buldan'ın çağrısı

O şuna bağlı; CHP evet derse biz yokuz. Biz, PKK ile mesafesini ayarlayamamış, "PKK terör örgütüdür diyememiş" HDP'nin olduğu bir ittifak bileşeni değiliz, asla değiliz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ekrem İmamoğlu ile Kapalıçarşı esnafı arasında zam tartışması! Hani her şey güzel olacaktı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'daki annelerden ikisi daha evladına kavuştu
IKBY'de ölümcül virüs korkusu! Nevroz etkinlikleri askıya alındı
Adana'da Motosiklet sürücüsü araca çarptı o anlar kameralara yansıdı
Necmettin Erbakan ne zaman öldü Erbakan'ın hayatı ve bilinmeyenleri
Kadıköy'de minibüs terörü güzargah dışına çıkıp ters yönde bir kadını ezdi
2020 yılında Cumhuriyet'in kaçıncı yılını kutlayacağız?
Yorumlar 17 yorum