Ekrem İmamoğlu ile Kapalıçarşı esnafı arasında zam tartışması! Hani her şey güzel olacaktı

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu ulaşım ve diğer kalemlerde uygulanan yüksek zamlardan sonra sokakta vatandaşın tepkisiyle karşılaşmaya başladı. Kapalıçarşı'yı gezen İmamoğlu ile bazı esnaflarla arasında polemik yaşadı.

Son dönemde yaptığı ve zamlarla gündemden düşmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kapalıçarşı'da bu sabah incelemelerde bulundu. İmamoğlu'na Kapalıçarşı gezisinde İBB üst yönetimi de eşlik etti. Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş ve ekibi ile kahvaltıda bir araya gelen İmamoğlu, daha sonra çarşı turuna çıktı.  Burada İmamoğlu'nu gören vatandaşlar, İstanbul'da ulaşım ücretlerine yapılan yüzde 35'lik zam nedeniyle tepkilerini dile getirdi. 

Ziyaret sırasında esnaftan bazıları ulaşım zamlarını protesto etti. Protestolar üzerine İmamoğlu, yanına gittiği esnafa zamların gerekçelerini açıkladı. İmamoğlu, indirimleri İBB meclisinin yaptığını söyleyen kişiye "Sen bayağı takip ediyorsun siyaseti" karşılığını vererek yanından ayrıldı. 

Gezi sırasında İmamoğlu, kendisini protesto eden başka bir kişinin de yanına gitti.  "3 yıldır yapılamayan zammı neden yaptınız" diye seslenen esnafla, İmamoğlu diyalog yaşandı. "Bağırmadan konuşalım" diyen İmamoğlu'na esnaf,  "Yüzde 35 neden?" diye sordu. Ekrem İmamoğlu, "Zammı sordun, cevap verelim. Zam yapmak zorunda kaldık" diye cevap verdi. 

''Her şey çok güzel olacak' demiştiniz, olmadı"

 İmamoğlu'nu zammın gerekçesini anlatırken aynı kişi, "Seçimden önce ulaşımla ilgili dediniz ki; 'Ulaşımı indireceğim' "dedi.  İmamoğlu ise , "İndirdik. Bak, geçen sene Şubat'tan Mart'tan bahsediyorsun. 1 sene geçti aradan" şeklinde konuştu.