BIST 1.325
DOLAR 7,94
EURO 9,46
ALTIN 461,59
HABER /  POLİTİKA

İstanbul'da meydanların yeni tasarımları için oylama

İSTANBUL'da Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı tasarımlarına dair ödül kazanan projelerin hayata geçirileceği oylama bugün itibariyle başladı. İstanbul halkı, T.C. numaraları ile 'istanbulsenin.org' üzerinden oy kullanabilecek.

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) ortak çalışmasıyla yarışmaya açılan Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı tasarımlarının ödül kazanan projelerin hayata geçirileceği süreçte, meydanların yeni yüzünü İstanbullular belirleyecek.

Bugün başlayan oylamada için 12 Kasım tarihine kadar ‘istanbulsenin.org’ üzerinden T.C. numaraları ile oy kullanılabilecek.

İstanbul Kamusal Mekânlarına Kavuşuyor

Kamusal mekânların tasarım ve düzenlemelerini ‘İstanbul Kamusal Mekânlarına Kavuşuyor’ temasıyla yarışmaya açan İBB, en yoğun kullanıcı kitlesine sahip, Taksim Meydanı, Bakırköy Meydanı ve Salacak Kıyısı tasarım yarışmalarının sonuçlarını İstanbul halkına sunuyor.

'Karar Senin'

Yarışmalarda dereceye giren eşdeğer projeler, Taksim, Bakırköy ve Üsküdar Meydanlarında kurulan ‘Karar Senin’ merkezlerinde ya da istanbulsenin.org sitesi üzerinden incelenebiliyor. Aynı zamanda yurttaşlar, meydanlarda bulunacak Beyaz Masa çalışanlarına danışarak oy verme süreci hakkında bilgiler edinebilecek.

Yarışmalar hakkında detaylar...

İBB’nin, İPA ile ortaklaşa düzenlediği Taksim, Bakırköy ve Salacak Meydanları tasarım yarışmaları, çeşitli kurumlarla yapılan toplantılar, anketler, röportajlar ve söyleşilerle zengin bir süreçte gerçekleşti.

Üç yarışma için toplam 233 proje teslim alındı ve jüri tarafından her bir yarışma için üçer eşdeğer ödül belirlendi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 2021 bütçesinde 10 önemli hedef! Çarpıcı detaylar var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Topkapı Sarayı'nın Harem-i Hümayun'un restore edilen 3 bölümü ziyarete açıldı
İstanbul'da prizde unutulan şarj aleti yüzünden yangın çıkardı! Hayatından olacaktı
Ücretsiz tablet başvurusu yapma Esenler Belediyesi
Borsa İstanbul'dan 27 Temmuz'dan bu yana bir ilk! 1.200 seviyesini gördü
Şırnak'ta ortaya çıktı! Görenler gözlerine inanamadı
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 İŞKUR başvuru formu
Yorumlar 3 yorum