BIST 7.979
DOLAR 28,92
EURO 31,29
ALTIN 1.888,11
HABER /  POLİTİKA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Hakkari'de 17 teröristi etkisiz hale getirdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de gerçekleştirilen operasyona ilişkin çarpıcı detaylar aktardı. Geçtiğimiz hafta kamuoyu ile paylaşılan operasyona ilişkin Soylu, "Karanlıkta girdik 17 teröristi etkisiz hale getirdik” dedi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Ankara Valisi Vasip Şahin ve 81 ilden gelen muhtar heyeti ile birlikte 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Bakan Soylu ve beraberindekiler, Aslanlı Yol'dan yürüyerek, Atatürk'ün mozolesine çıktı. Heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk koyup, saygı duruşunda bulunduktan sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Bakan Soylu, burada Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk; bu topraklar üzerinde 200 yıla yaklaşan mazisiyle demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık kurumunun bugünkü temsilcileri olarak Muhtarlar Günü münasebetiyle huzurlarınızda bulunuyoruz.

Zatınızla özdeşleşmiş bulunan 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' düsturuyla hareket eden muhtarlarımız, değişim ve dönüşümün baş döndürücü bir hıza ulaştığı günümüzde, aslında 21'inci yüzyılın yükselen hizmet değeri olarak varlığını sürdürmektedir. Bugün, 50 bin 285 kişilik dev bir hizmet ordusu haline dönüşen muhtarlarımızı hatırlamak ve bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmalara motivasyon sağlaması için; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla '19 Ekim' tarihi 'Muhtarlar Günü' olarak ilan edilmiş, bunun yanı sıra bu teşkilatı geliştirmek için de pek çok adım atılmıştır. Muhtarlarımızı hiç şüphesiz ki en iyi tanıyanlar sizlersiniz. Onlar Kurtuluş Savaşı'nda sizinle birlikte aynı siperde, aynı cephede çarpışmış, şehit ve gazi olmuşlardır. Onların torunları da 15 Temmuz gecesi aynı kararlılığı ve iradeyi göstermişler, şehit ve gazi olarak vatan aşığı karakterlerini teyit etmişlerdir. Bu vesileyle, silah arkadaşlarınız ve demokrasimizin en kadim temsilcilerinden olan muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyor, Zat-ı Âlilerinizle birlikte, ebediyete intikal eden muhtarlarımızı, manevi huzurlarınızda rahmet ve şükranla anıyorum."


 

"Bu operasyonun yeri çok manidar"

Bakan Soylu daha sonra İçişleri Bakanlığı'nda muhtarlarla bir araya geldi.  Burada geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen operasyona ilişkin bir açıklama yapan Soylu “Geçen hafta kamuoyuna Hakkari’de yaptığımız operasyondan bahsetmiştik. Bu operasyonun yeri çok manidar. Karanlıkta girdik ve 17 teröristi etkisiz hale getirdik” dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programa telefonla katıldı.

İçişleri Bakanlığı: 20 bin 232 kişi karantinada

İçişleri Bakanlığı, bugün itibariyle 19 ilde 20 bin 232 kişinin yaşadığı 34 yerleşim yerinde karantina tedbirlerinin uygulandığını açıkladı. İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde karantinaya alınan yerleşim yerlerine ilişkin son bilgileri paylaştı. Açıklamada 34 yerleşim yerinde karantina uygulamasının devam ettiği belirtilirken, 1064 yerleşim yerinde ise karantina tedbirinin sona erdiği kaydedildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Koronavirüsten kaçan bu köye akın etti Muğla'da arazi fiyatları uçtu nüfus 1 milyon arttı
Foto Galeri Koronavirüsten kaçan bu köye akın etti Muğla'da arazi fiyatları uçtu nüfus 1 milyon arttı Galeriye Gözat