BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya çirkin paylaşıma maruz kalan ailenin gönlünü aldı

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medyada İl müdürünün hadsiz paylaşımına maruz kalan aileyi görüntülü arayarak üzüntülerini bildirdi. Söz konusu aileye yardım gönderildi. Skandal paylaşımı yapan müdür görevden alınmıştı.

Abone ol

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı görevinde bulunan Nail N., Twitter hesabından, “Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum” diyen kadına tepki çeken bir yanıt verdi.Aileye "Geber" cevabını veren Nail N., Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tarafından görevden alındı.

İstanbul valisi aradı: Biz sizin yanınızdayız
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise, çirkin paylaşıma maruz kalan aileye yardım gönderdi ve görüntülü görüştü.Vali Yerlikaya, aileyle yaptığı görüşmeyi Twitter'dan hesabından paylaştı. Yerlikaya, görüşme sırasında, "Sayın Bakanımız Zehra Hanım, o dili doğru dönmeyen personeli açığa aldı, görevden uzaklaştırdı. Aynı zamanda tahkikat da başladı. Biz sizin yanınızdayız. Bu zor günlerimizde devlet-millet el ele olmanın en güzel örneklerini verdiğimiz bir zamanda bacımızın bir talebiyle ilgili o şekilde çirkin ifadeler kullanmaya hiç hakkı yoktur.

Bir şey olduğu zaman beni ararsınız
Dolayısıyla biz gereğini yaptık. Biz sizin yanınızdayız, sizi seviyoruz Allah için. Her zaman İstanbul Valiliği olarak, kaymakamlarımız, sosyal destek gruplarımız olarak hep sizlerin yanındayız. Bir şey olduğu zaman beni ararsınız. Allah'a emanet olun." ifadelerini kullandı.

Ayrımcılığa izin vermeyeceğiz
Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüye, "Bayrağımızın altında yaşayan herkes kardeşimiz...Bu ülkenin eşit ve onurlu vatandaşı... Hiç kimsenin duygularımızı incitmesine, zedelemesine, ayrımcılık yapmasına izin vermeyeceğiz." notunu düştü.