BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  GÜNCEL

İran'dan Suriye açıklaması Erdoğan'a sunacağım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İranlı mevkidaşı Cevad Zarif yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Abone ol

ABD'nin İran'a yönelik ambargolarıyla ilgili değerlendirmesi sorulan Çavuşoğlu, ABD'nin ambargolarına karşı olduklarını her platformda doğrudan ABD'lilere net şekilde söylediklerini belirtti.

Çavuşoğlu, "ABD'ye önümüzdeki süreçte de bu ambargoların yanlış olduğunu anlatmaya devam edeceğiz." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ABD'yi ziyaret ettiğini hatırlatan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bakanlarımız, ambargolar konusunu tüm muhataplarına açık ve net bir şekilde söylediler. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, ABD Başkanı Donald Trump ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmelerde arkadaşlarımız, bu konulardaki endişelerimizi ve düşüncelerimizi net bir şekilde ABD'li muhataplarına iletmiş oldu. Burada önemli olan bizim kendi aramızdaki dayanışmamız ve kararlılığımızdır." 

Suriye'deki sürece değinen Cevad Zarif ise "Suriye'de Esed ile uzun bir görüşme yaptım. Bu konuşmanın raporunu Sayın Erdoğan'a sunacağım" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Şarkıcı Berkay'ın otel davasında yeni gelişme
Bayram ikramiyesi ne zaman kimlere verilecek 2019 ödemesi
Emre Belözoğlu: Kolay olmuyor artık, eski yaşımda değilim
''Kitap Ağacı''ndan kitaplar toplayın
Konut satış istatistikleri açıklandı
Kendini ölmüş gösteren Youtuber Muğla'da yakalandı sincap videoları ile biliniyordu
Yorumlar