BIST 1.483
DOLAR 7,16
EURO 8,73
ALTIN 413,68
HABER /  POLİTİKA

İmamoğlu'na Salih Tuna'dan sert yanıt: O 'israf' söylemleri de FETÖ marifetidir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çokça gündeme getirdiği 'israf' ile ilgili Sabah yazarı Salih Tuna, "Hiç kuşkunuz olmasın, o 'israf' söylemleri de FETÖ marifetidir" ifadelerini kullandı.

Abone ol

 'Ayıptır ayıp' başlığıyla yayınlanan yazısında "Kirli ve sinsi FETÖ propagandası kaç zamandır kol geziyor. Kripto özellikleriyle her yapılanma, her cemaat ve her tarikata girip zehirlerini sinsi bir şekilde akıtıyorlar" diyen Salih Tuna, 'israf' söylemlerinin 'FETÖ tarafından gündeme sokulduğunu' iddia etti.

Salih Tuna'nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"israf söylemleri de FETÖ marifetidir"

Hiç kuşkunuz olmasın o 'israf' söylemleri de FETÖ marifetidir. Çatallı dilleriyle "cemaat" kavramını kullanmışlardı, şimdi sıra "israfa" geldi. Erdoğan'a kinleri o kadar büyük ki "israf" diye İstanbul'daki tünelleri gözlerine soksan görmezler. Bakınız muhteremler, AK Parti her şeyden evvel bir partidir; cemaat veya tarikat veya dergâh değildir. Bu ülkede daha dün denilecek kadar kısa süre önce başörtüsü yasaktı. Dahası, başörtüsüne özgürlüğü savunmak bile 'laikliğe karşı fiillerin odağı olmak' suçlamasıyla parti kapatma gerekçesi sayılmış, AK Parti'ye 2007'de kapatma davası açılmıştı. Yaz aylarında çocuklarımıza Kur'an okumayı öğretmek bile yasaktı. AK Parti yasakları kaldırdı.

"Makamlarınızı kaybedince de 'muhalif' kesildiniz başımıza"

Her şeyi Erdoğan ve AK Parti'ye bağlamanın anlamı yok. Sakın ola imkandan, fırsattan bahsetmeyin. Fikrin varsa çimento kağıdı da yeter. Zaten imkan verilenlerin de dakka geçmiyor her tarafı ayrı oynuyor.

Takva sandığımız hallerinizin de yoksulluğunuzdan kaynaklandığını mal mülk makam sahibi olduğunuzda anladık. Makamlarınızı kaybedince de 'muhalif' kesildiniz başımıza.

Yine "muhalif" olun, hatta beter olun; fakat hiç değilse sizi o makamlara getiren lidere ABD taşeronu FETÖ ve PKK'yla eşzamanlı vurmayın. Ayıptır.

Tüm yazarlar sayfasına geçiş yapmak için linki tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri OECD ülkelerin et tüketim rakamlarını açıkladı! Türkiye'de kişi başına bakın ne kadar et düşüyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ahmet Davutoğlu'nun istifası sonra Ak Parti'den 12 isim daha istifa etti
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Gara'da 4 terörist etkisiz hale getirildi
Erol Bulut: En kötü 1 puan istiyorduk
Ozan Tufan: Alanyaspor benim 2’inci evim oldu
CHP'de ayrışma derin! Muharremciler ve Ekremciler kılıçları çekti Nagehan Alçı'dan bomba yazı
Ankara'daki Suriye zirvesinde dikkat çeken gelişme İran dışlanıyor
İzmir merkezli 9 ilde FETÖ operasyonu
Kulp Belediye Başkanı Taş görevden uzaklaştırıldı! Kaymakam görevlendirildi
Sıcak gelişmeler art arda patladı! Dolar çok hareketli
İçişleri Bakanlığı açıkladı! Bitlis'te 2 terörist etkisiz hale getirildi
Yorumlar 13 yorum