BIST 10.471
DOLAR 32,86
EURO 35,21
ALTIN 2.452,26
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu: 41 bin lira verilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili "Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek." dedi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin ardından bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi.

İçişleri Bakanı Soylu, Elazığ'da şu ana kadar 45 barınma alanının belirlendiğini, buralarda yemek ve iaşe ihtiyacının karşılandığını belirtti.

1000 konteynerlik geçici konaklama

Bakan Soylu, Elazığ merkez Aşağı Holpenk'te 1000 konteynerlik geçici konaklama merkezinin yapımına başlandığını bildirdi.

41 bin lira acil yardım ödeneği

İçişleri Bakanı Soylu, şöyle devam etti:

"Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek. Orta hasarlı evler için hemen 5 bin lira acil yardım ödeneği, 27 bin lira uzun vadeli faizsiz güçlendirme kredisi vereceğiz."

Köylerde yıkılan evler için 16 bin lira destek

Soylu, köylerde yıkılan evler için de 16 bin lira destek vereceklerini bildirdi.

Sağlık Bakanı Koca: Hastanelerde 86 yaralımız var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da "Hastanelerde yatarak veya yoğun bakımda tedavileri devam eden 86 yaralımız var." dedi.

Bakan Kurum açıkladı: Elazığ'da 2 bin yeni konut

Sürsürü ve Mustafa Paşa mahallesinde kentsel dönüşüm projesinin başlatılacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Elazığ'da 2 bin yeni konut üretimine başlayacağız. Saha ve zemin etüt çalışmaları bugün itibarıyla başladı." dedi.

Bakan Gül: Soruşturmalar titizlikle devam etmektedir

Tüm cezaevindeki mahkum ve tutukluların sağlık durumlarının depremden etkilenmediğini sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Deprem esnasından itibaren TCK anlamında suç teşkil eden hususlarla ilgili soruşturmalar büyük bir titizlikle devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Acun Ilıcalı'nın TV8'deki yardım kampanyasına ünlü isimlerden gelen bağışlar
Foto Galeri Acun Ilıcalı'nın TV8'deki yardım kampanyasına ünlü isimlerden gelen bağışlar Galeriye Gözat