HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Huawei'den dünya devi kargo şirketine suçlama

Dünya çapında hava-kara transfer ve lojistik hizmeti sunan bir Amerikan şirketi olan FedEx, Huawei tarafından evrakları ABD’ye göndermekle suçlanıyor.

Huawei'den yapılan açıklamaya göre FedEx, Çin’e gitmesi gereken iki paketi başka yere yönlendirmekle suçlandı. Aynı zamanda Vietnam’dan gönderilen iki paketin de Asya’daki diğer ofisler yerine ABD’ye yönlendirildiği söylendi.

Çinli teknoloji devi, Amerika Birleşik Devletleri’ne yönlendirilen paketlerde teknolojik bir şey olmadığının altını çizdi.

Şirket yaptığı açıklamada FedEx’e olan güvenin sarsıldığı söyledi. Huawei, lojistik faaliyetlerini yeniden değerlendirmeye karar verdi. Ayrıca, Çin Posta Düzenleme Kurumu’na da şikayette bulunuldu.

fedex

FedEx'ten açıklama geldi
FedEx cephesi de konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve yanlışlığı doğruladı. Ancak bunun için hiçbir yerden talimat alınmadığının altını çizdi.

ABD'den Huawei'ye yasak

ABD Huawei yasağı kararının ardından Google, Intel ve Qualcomm gibi Amerikan teknoloji şirketleri Huawei ile ilişkilerini askıya alma kararı almıştı. Android lisansı iptal edilen ve WiFi ittifakında yetkileri sınırlandırılan Huawei kendi işletim sistemi için kolları sıvamıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Alibeyköy metro istasyonunda yangın
Süt, et ve ürünlerine zam geldi
Kadir Gecesi ne zaman Kadir gecesi olduğu nasıl anlaşılır?
Diş sıkanlara kötü haber zararları çok büyük
Emeklilik fonlarından Hazine'ye 2,5 milyar lira borç
29 Ekim resmi tatil mi 2019 okullar kaç gün tatil olacak?
Yorumlar 1 yorum