BIST 10.871
DOLAR 33,03
EURO 35,96
ALTIN 2.503,06
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Huawei nova 11 serisi dayanıklı ekranıyla öne çıkıyor

Huawei nova 11 serisi, dayanıklı ve yükseltilmiş ekranıyla sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor.

Abone ol

Şirketten yapılan açıklamaya göre, pazar verileri, satış sonrası yaşanan sorunların yarısından fazlasının ekran onarımından kaynaklandığını ortaya koyuyor.

Ekranın değiştirilmesi için gereken yüksek bakım ücretlerinin yanı sıra batarya gibi bileşenlerin de zarar görebileceği göz önünde bulundurulduğunda, kullanıcıların sağlam ekranlı bir akıllı telefona yatırım yapmaları tavsiye ediliyor.

Bu nedenle beton yüzeye düşmeye dayanabilecek kadar sağlam bir ekrana sahip bir akıllı telefon seçmek önem kazanıyor. Bu durum, yaşam tarzı ne kadar aktif veya hareket halinde olursa olsun, gönül rahatlığı ve kesintisiz kullanım sağlamaya yardımcı oluyor.

Huawei, akıllı telefonlarının ekranlarını sertleştirmek ve kazara düşmelerden kaynaklanan hasarı azaltmak için Huawei nova telefonlarına Kunlun Glass uyguladı. İsviçre SGS'den 5 yıldızlı cam düşme direnci sertifikası alan Huawei Kunlun Glass ile donatılan telefon, artık genel düşme direncinde 10 kat artışa sahip.

Huawei nova 11 serisi, HDR teknolojisinden yararlanıyor

Teknolojideki gelişmeler sayesinde akıllı telefon ekranları daha büyük ve etkileyici hale geldi. Artık kullanıcılar hareket halindeyken eğlence arzularını zahmetsizce tatmin edebilir ve geleneksel ev kurulumlarına rakip olan sürükleyici görselleri deneyimleyebilir.

Ekran kalitesi açısından diğerlerinden bir adım önde olmayı hedefleyen Huawei nova 11 serisi, gerçek dünyanın otantik renklerini kopyalamak için ekran teknolojisine yatırım yaptı.

Huawei nova 11 serisi, renk, dinamik aralık, pürüzsüzlük ve çözünürlük açısından en üst düzey ekran deneyimi sunan bir özellik olan Display Turbo'yu piyasaya süren ilk ürün oldu.

P3 geniş renk gamına sahip ekran, gerçek dünyanın renklerini daha doğru bir şekilde yakalamaya ve göstermeye yardımcı oluyor. Bu da kullanıcıların ister oyun oynarken ister dizi izlerken heyecan verici bir izleme deneyimi yaşayacağı anlamına geliyor.

Huawei nova 11 serisi, görüntülerdeki renkleri gerçekçi bir şekilde geri yükleyen, kontrastı artıran ve renk doygunluğunu geliştiren HDR teknolojisinin avantajlarından yararlanıyor.