BIST 10.793
DOLAR 32,19
EURO 34,87
ALTIN 2.415,64
HABER /  GÜNCEL

Hırsızlıktan tutuklu iki kardeş savcıyı öldürtmek için 130 bin liraya kiralık katil tuttu! Ölüm listesi ortaya çıktı

ÇANAKKALE'de hırsızlık suçundan tutuklu iki kardeş, 130 bin liraya savcıyı öldürtmek için kiralık katil tuttu. Savcı Ali K., Gökçeada'da keşif yaparken bir vatandaşın ihbarı ile kiralık katil yakalandı. Kiralık katilin 7 kişilik ölüm listesi ortaya çıkarıldı.

Abone ol

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde hırsızlıktan tutuklanan Enver Ç. ve Kenan Ç. kendilerine dava açan cumhuriyet savcısı Ali K.'ye karşı kin gütmeye başladı. Cezaevinde Coşkun T. isimli kişi ile tanışan iki kardeş, şahsa önce maddi yardımda bulundu. 

Cezaevi çıkışında kardeşleri karşıladı

Kardeşler iddiaya göre bir süre sonra haklarında dava açan cumhuriyet savcısının öldürülmesi için Coşkun T.'ye teklifte bulundu. Teklifi değerlendiren Coşkun T. tahliyesine kısa bir zaman kala 130 bin lira karşılığında savcıyı öldürmeyi kabul etti. Cezaevinden çıkan Coşkun T, Enver Ç. ve Kenan Ç.'nin kardeşi Murat Ç. tarafından karşılandı.

Benle birlikte Savcı'yı da öldürecekler...

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre, şüpheliler, Gökçeada'da keşif yaparken, bir vatandaş olup biteni öğrenince jandarmayı arayıp kendisiyle birlikte aralarında cumhuriyet savcısının da bulunduğu 7 kişinin öldürülmesi için Enver Ç. ve Kenan Ç. tarafından tetikçi tutulduğunu, dışarıda bulunan Coşkun T.'nin infazları gerçekleştirmesi için keşif yaptığı ihbarında bulundu. İhbar üzerine jandarma ekipleri olayla ilgili operasyon başlattı.

Ölüm listesindeki kişilerin adlarını verdi

Gözaltına alınan Coşkun T.'nin ifadesi alındı. Şüpheli ifadesinde, Enver Ç. ve Kenan Ç. ile cezaevinde tanıştıklarını 2 kardeşin kendilerine 130 bin lira para verdiğini ve dışarıya çıktığında Cumhuriyet Savcısı A.K. ve hayvancılık işleriyle uğraşan Aleksi M., Fırat A., Gökhan A., Kemal A., Şirvan A., Ümit K., ve Yalçın A. isimli şahısların öldürülmesi için teklif yaptıklarını söyledi.

Kardeşleriyle keşif yapmaya başladık

Şüpheli teklifi ilk başta kabul etmediğini ancak dışarı çıktığında kabul ettiğini söyleyerek iki kardeşin dışarıda bulunan kardeşleri Murat Ç. ile keşif yapmaya başladıklarını itiraf etti. Tetikçinin telefonunda, Cumhuriyet Savcısının işine giderken kullandığı güzergaha ait yol bilgileri ve yine savcıya ait fotoğraflar ele geçirildi. Tetikçi tutuklandı. Savcılığın olayla ilgili yürüttüğü soruşturma devam ediyor.