HABER /  POLİTİKA

HDP'den ezberbozan çıkış! Bahçeli'yi örnek gösterip CHP ve İYİ Parti'ye çağrı yaptı

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın avukatıyla görüştürülmesi ile ilgili CHP ve İYİ Parti'ye çağrı yaparak "Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti" ifadelerini kullandı.

Abdullah Öcalan, avukatlarıyla 8 yıl sonra görüştü. Konuya ilişkin açıklama yapan HDPGrup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti" ifadelerini kullanarak CHP ve İYİ Parti'yi eleştirdi. 

"Hukuk uygulanmalı cümlesi..."

Soruhan oluç, "Bir an evvel her hükümlünün sahip olduğu hakları, İmralı'da bulunan hükümlüler için de kullanılabilir hale getirin. CHP ve İYİ Parti'ye sormak istiyoruz; Öcalan avukatlarıyla ve ailesiyle görüşebilmeli, hukuk uygulanmalı cümlesini kurmak sizin açınızdan bu kadar zor mu?" diye sordu.

"Neye itiraz edeceksiniz?"

Oluç, "MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti. Siz muhalefet partisisiniz, iktidarın keyfi ve hukuk dışı uygulamalarına itiraz etmeyecekseniz, neye itiraz edeceksiniz?" diye konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Konyaspor'dan 'Ağzını burnunu kırarım' sözlerine tepki
19 Mayıs sonrası 20 Mayıs pazartesi okullar tatil mi?
Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü Brezilya’yı hedef pazar seçti
9 gün bayram tatilde üniversiteler açık mı?
Akhisarspor-Galatasaray finalinin hakemi belli oldu
AÖF kayıt yenileme ücretleri hangi bölüm harç kaç para?
Yorumlar