BIST 9.798
DOLAR 32,50
EURO 34,96
ALTIN 2.429,21
HABER /  SPOR

Halil Mutludan şok karar!

Olimpiyat şampiyonumuz Halil Mutlu kararını açıkladı. Bakın ne dedi?

Abone ol Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Halil Mutlu, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na katılamayacağını söyledi.

Milli sporcu, 2-3 seneden bu yana çalışmalarını sürdürdüğünü, ancak kendi açısından umut olmadığını belirterek, ''Bu şartlarda olimpiyatlara katılamayacağım'' dedi.

Kendisini hazır hissetmediğini ve takıma faydalı olamayacağını vurgulayan Halil, ''Kendi adıma tüm mücadeleyi yaptığıma inanıyorum. Son olarak Avrupa Şampiyonası'na katılarak, halteri bırakmayı düşünüyorum. Olimpiyatlardan sonra bırakacaktım, ancak olmadı. Ben mücadelemi verdim, ama yalnız kaldım'' diye konuştu.

Halil Mutlu, bugün Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile görüştüğünü ve olimpiyatlara katılamayacağını ona da söylediğini ifade etti.

Bakanın kendisine bunun nedenlerini sorduğunu ve kendisinin de bugüne kadar gelişen süreç konusunda bilgi aktardığını belirten milli sporcu, ''Sayın bakanıma olimpiyatlara katılamayacağımı söyledim. O da nedenlerini sordu. Ben de gereken bilgileri aktardım. Keşke böyle olmasaydı'' diyerek sözlerini tamamladı.