BIST 1.106
DOLAR 8,37
EURO 9,78
ALTIN 507,36
HABER /  YEREL

Hakkarili Tahir amca Türk bayrağına 35 yıldır gözü gibi bakıyor

Yüksekova Suüstü köyünde yaşayan 82 yaşındaki Seyit Tahir Öztepe, 35 senedir tüm zorluklara rağmen evinin yanındaki tepede Türk bayrağını dalgalandırıyor.

Abone ol

Türkiye'nin güvenlik açısından önemli noktalarından biri olan Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 35 yıldır dalgalanan bir Türk bayrağı var.

Ay yıldızlı bayrak, eski muhtar olan 82 yaşındaki Seyit Tahir Öztepe tarafından 'Zirve tepe' olarak adlandırılan bölgeye tüm köyün çevresinden görülecek şekilde dikildi.

Her sabah kontrol ediyor

35 yıldır her sabah kalktığında bayrağın yerinde olup olmadığına baktığını söyleyen Öztepe, tüm zorluklara rağmen gece gündüz nöbet tutarak ömrü boyunca bayrağının hiçbir şekilde inmeyeceğini söyledi.

"Bu bayrağı kimse elleyemez"

Ailesinin Seyit kökenli olduğunu ifade eden Öztepe, "Alpaslan Rojhat tarafından 1071’de Malazgirt'e getirilmiş ve oradan da Ahlat'a yerleştirilmişler. Ondan sonra atalarımın hepsi ilim ve irfan sahibi okudukları için buralara halkı eğitmek istemiş. O tarihten bu zamana kadar biz vatanımıza bağlıyız. Bayrak da bizim olduğu için bağlıyız. Allah’ın izniyle biz bu bölgede ailem sağ kaldığı müddetçe bu bayrağı kimse elleyemez. Hepimiz bu bayrağın altında toplamışız ve korumak zorundayız. Bu bayrak, 1984 tarihinden bugüne kadar tam 35 senedir burada dikilidir. Allah’ın izniyle bu ebediyen devam edip, gidecektir.” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Magnum çekilişi ne zaman 2019 ödül ne zaman açıklanacak?
Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan uyarı! Gelen postaları dikkate almayın
Selaları susturun talimatı veren kaymakamın cezası belli oldu!
Bursa’daki orman yangınlarının failleri yakalandı
Demirtaş'a tahliye kararı! Temelli ve Buldan'dan çağrı
ÖGG sınav sonuçları 89. açıklanıyor 2020 TC ile sonuç sorgulama
Yorumlar 1 yorum