HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

BMC'den yeni araç sürprizi Bakan Süleyman Soylu beğendi

BMC'nin bir süredir üzerinde çalıştığı pikap tipi araç ortaya çıktı. Şirket yetkilileri araca ilişkin Soylu'yu bilgilendirdi. Bakan Soylu da araçtan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin lider kara aracı üreticilerinden BMC, ürün yelpazesindeki araçlara pikap (pickup) ile bir yenisini ekledi.

Zırhlı muharebe araçları, personel taşıyıcılar, taktik tekerlekli araçlar, lojistik destek araçları, tank taşıyıcı, mayına dayanıklı ve balistik koruma seviyesi yüksek personel taşıyıcı, toplumsal olaylara müdahale aracının aralarında bulunduğu geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan, son olarak ana muharebe tankı Altay'ın seri üretimini üstlenen BMC, yeni projeler üzerinde çalışıyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara yerli çözümler geliştirmeye yoğunlaşan şirket, bu kapsamda ürettiği araçlara bir yenisini ekledi.

Bakan Soylu memnun oldu

BMC'nin bir süredir üzerinde çalıştığı pikap tipi araç, ilk kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun BMC'nin İzmir'deki fabrikasını ziyaretinde ortaya çıktı. Şirket yetkilileri araca ilişkin Soylu'yu bilgilendirdi. Bakan Soylu da araçtan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BMC, pikap tipi aracı özellikle iç güvenlik personelinin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirdi. Türkiye'nin arazi koşullarına uygun geliştirilen araç, üstün harekat kabiliyeti ve yük taşıma imkanıyla arazideki personele destek sağlayacak.

Aracın tanıtımının, 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) yapılması planlanıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
E okul uygulaması telefona nasıl yüklenir MEB VBS girişi
Zonguldak'ta 2 aylık hamile Aycan Kara tetanoz tedavisi gördüğü hastanede öldü
Ankara'da sayaç paraları iade edilecek mi? Mansur Yavaş'tan önemli açıklama
Aşure günü başlıyor 2019 aşure günü ibadetleri ilk gece neler yapılır?
e okul veli bilgilendirme sistemi nasıl açılır MEB 2019
2020 sigara zammı fiyatları yayıldı resmi açıklama geldi
Yorumlar 13 yorum