BIST 1.061
DOLAR 7,30
EURO 8,62
ALTIN 476,01
HABER /  GÜNCEL

Fatmanur Altun'dan kadına şiddeti muhafazakarlara yamamaya çalışanlara tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun'dan, ülkemizde bazı seküler kesimlerin, özellikle basın ve sosyal medya kanalları aracılığıyla kadına şiddetin öznesini, muhafazakar camiayı göstermeye çalışmasına tepki geldi.

Abone ol

Altun, kadına şiddet olgusunun, ülkemizde bazı kesimler tarafından istismar edilmesine dikkat çekerek, kadına şiddetin sadece muhafazakar ailelerde olduğuna yönelik algının oluşturulmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

Oyuncu Ozan Güven'in kız arkadaşı Deniz Bulutsuz'a uyguladığı şiddeti savunmaya çalışan veya karşısında durmayan ünlü isimler oldu. Konuyla ilgili durum tespiti yapan TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun, 'seküler kadınların şiddet, taciz, horlanma gibi konularda muhafazakâr camianın kadınlarından daha zor durumda olduğunu söyledi.

'Seküler camia erkeğin arkasında kenetleniyor”

Altun “Bence bu ülkede sesleri çıkmıyor ama seküler kadınlar şiddet, horlanma, taciz, manevi şiddet gibi konularda muhafazakâr camianın kadınlarından daha zor durumdalar. Şiddet iddiasında muhafazakârları ilk terk eden kendi camiası oluyor. Seküler camia ise erkeğin arkasında kenetleniyor” ifadelerini kullandı.

Sekülercilerden ses yükseldi

Bu paylaşımlar üzerine muhafazakar camiayı sürekli aile içi şiddetin tek öznesi olarak sunmaya çalışan kesimden tepki sesleri yükseldi. Onların başında, gazeteci Melis Alphan, CHP'li Gamze Taşcıer ve Şengül Hablemitoğlu vardı. Altun'un bu tepkilere yanıtı şu şekilde oldu;

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ozan Güven Deniz Bulutsuz'u 1 saat dövdü! Hakkında rol arkadaşları bakın neler söyledi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan kritik Libya açıklaması! 'Yakın markaj' mesajı
Bayrampaşa'da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yangın çıktı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sakarya'daki patlama sonrası ilk açıklama
Polis maaşları 2020 yeni zam en düşük kaç para oldu?
Fahrettin Koca Sakarya'daki patlamadan acı haberi verdi
DGS ile geçiş yapılan bölümler hangisi 2020 bölüm kontenjan bilgisi
Yorumlar 26 yorum