BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan: MİT Libya'da görevini yerine getiriyor

MİT'in yeni binası 'Kale'nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''MİT şimdi de Libya'da üzerine düşen görevi yerine getiriyor.'' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT'in yeni binası 'Kale'nin açılış töreninde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları...

- Ülkemizin ve dünyanın kritik bir süreçten geçtiği şu dönemde, MİT'in desteğine her zamankinden daha çok ihtiyaç bulunuyor. Bölgesel ve küresel güçlerin coğrafyamızdaki rekabetinin yol açtığı karmaşık ve değişken tablo karşısında elimiz, kolumuz bağlı duramayız.

- MİT, son dönemde PKK'nın lider kadrosuna yönelik Kuzey Irak'taki operasyonlarla, kendini en güvende hissettiği yerleri örgütün adeta başına geçirmiştir. Doğu Akdeniz'de ülkemiz aleyhine oluşturulan bölgesel ittifakların ve güç mücadelesinin sonucu, yakın geleceğimiz için hayati öneme sahiptir.

''MİT'in, büyük emeği var''
- Özellikle Cemal Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasında teşkilatımızın (MİT) oynadığı rol, uluslararası düzeyde ülkemizin yüzünü ağartacak mükemmelliktedir. Suriye krizinin başladığı ilk günden itibaren sahada aktif rol oynayan MİT'in, sınır ötesi harekatlarımızın başarıya ulaşmasında çok büyük emeği var.

''MİT şimdi de Libya'da üzerine düşen görevi yerine getiriyor''
- Aynı şekilde MİT şimdi de Libya'da üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Başarılı çalışmalarını görünce biz de teşkilata olan desteğimizi artırdık.''İstihbaratımızı bu gerçeğe uygun şekilde geliştirmemiz şarttır''

- Bugün olduğu gibi gelecekte de sınırlarımız içinden ve dışından ülkemize yönelik tehditlerin süreceği açıktır. Bizim de diğer alanlarla birlikte ve hatta öncelikli olarak istihbaratımızı bu gerçeğe uygun şekilde geliştirmemiz şarttır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri MİT'in yeni binası KALE açıldı! 5 bin dönümde 3 metre duvarı var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Atiye kaç bölüm 1. sezon Atiye nereden izlenir paralı mı?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Rus savaş gemisi Kabataş'a yanaşırken sürüklendi
İran Hava Kuvvetleri Komutanı: Trump'ın ölümü bile yeterli olmayacak
Karadağ nerede nüfusu kaç Karadağ'ın başkenti neresi?
Trans kadın ne demek? Transeksüel nedir cinsel eğilimi nasıl evlenebilir mi?
Karabuğdaylı zeytinyağlı yaprak sarma tarifi
Hac fiyatları Diyanet 2020 kişi başı otel konaklama fiyatı
Tazminatsız kovulan işçiye Yargıtay'dan müjde !
Bundesliga'da "ilk yarının en iyi futbolcusu" Lewandowski
Yorumlar 2 yorum