BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Erdoğan Beştepe'de akademisyenleri dinledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Marmara denizindeki müsilaj sorunuyla ilgili akademisyenlerle bir araya geldi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi'nde görülen müsilaj (deniz salyası) meselesinin çözümü için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından oluşturulan akademik heyetin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantıda, denizlerdeki müsilaj  sorununun çözümüne yönelik bilimsel yöntemler masaya yatırıldı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Yekta Saraç başkanlığındaki uzman akademik heyetin müsilaj konusundaki bilimsel araştırmalarını ve çözüm önerilerini tek tek dinledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, Hükümet olarak son günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj sorununu ilk andan itibaren yakın takibe aldıklarını belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını, TÜBİTAK'ı ve diğer ilgili kurumları hemen harekete geçirdiklerini ifade etti.

Denizdeki gelişmeler mercek altına alınırken, karada da tüm atık su ve katı atık tesislerinde denetimlere hız verdiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yine birkaç gün önce bilim insanlarımızın, kurum temsilcilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve belediye yetkililerinin katılımıyla geniş kapsamlı bir istişare toplantısı Kocaeli'nde düzenlendi. Marmara Denizi Koruma Eylem Planımızı da milletimizle paylaştık. Deniz temizliğine ilişkin genelgemizi de Marmara'daki illerimize gönderdik. Salı günü itibariyle birçok farklı bölgede karadan ve denizden temizlik çalışmalarına başlandı" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ankaragücü'nün yeni başkanı Faruk Koca oldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Kırmızı Bültenle aranıyordu Muğla'da yakalandı
Sağlık Bakanlığı aşılamada son verileri paylaştı
Rusya'dan flaş talep: Türkiye'ye uçuşlar başlasın
ABD'de enflasyon 13 yılın ardından ilk defa yüzde 5'e çıktı
Bakan Koca açıkladı! O meslek grupları da aşı programına dahil edildiler
Türkiye 10 Haziran 2021 koronavirüs vaka ve ölü sayısı! Sağlık Bakanlığı Covid-19 tablosu
Fatih Terim'in şart koştuğu transferler kaç paraya alınabilir?
Düğün yapmak isteyenler bu sefer de ekonomik engellere takıldı
Yorumlar 16 yorum