BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  POLİTİKA

Dışişleri Bakanlığından 'Sudan' açıklaması

Demirören Haber Ajansı

Dışişleri Bakanlığı, Sudan’da yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Kardeş ülke Sudan’da siyasi geçiş sürecine ilişkin müzakereler devam ederken göstericilere müdahale edildiği, can kayıpları ve yaralanmalar meydana geldiği yolundaki haberler derin endişeyle karşılanmıştır" denildi.

Abone ol

Dışışleri Bakanlığı, Sudan’ın başkenti Hartum’da güvenlik güçlerinin ordu karargahı önündeki protesto alanına müdahale etmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kardeş ülke Sudan’da siyasi geçiş sürecine ilişkin müzakereler devam ederken göstericilere müdahale edildiği, can kayıpları ve yaralanmalar meydana geldiği yolundaki haberler derin endişeyle karşılanmıştır. Ülkenin güvenlik ve istikrarının muhafazası ve tırmanmanın behemehal önlenmesi için şiddetten uzak durulması ve müzakere sürecinin ulusal uzlaşı temelinde barışçıl yöntemlerle devam ettirilmesi şarttır. Geçiş sürecinin Sudan halkının beklentileri doğrultusunda süratle tamamlanması ve bir an önce sivil hükümetin kurulması bu bağlamda önem taşımaktadır. Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kardeş Sudan’ın ve kardeş Sudan halkının yanında yer almayı sürdürecektir."

ÖNCEKİ HABERLER
Tunceli'den yürek yakan şehit haberi
ABD'de helikopter düştü 3 ölü
Adıyaman'da ticari araç devrildi: 3 ağır 7 yaralı
Bayram mesajları kısa 2019 resimli Ramazan bayramı kutlama sözleri
Donald Trump'tan Ramazan Bayramı mesajı
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 170. bölüm fragmanı
Yorumlar 1 yorum