BIST 1.409
DOLAR 8,09
EURO 9,70
ALTIN 452,48
HABER /  POLİTİKA

Dışişleri Bakanlığı, Arap Ligi'ne tepki gösterdi: Kararları tümüyle reddediyoruz

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Arap Ligi Dışişleri Bakanları Konseyi’nin 3 Mart 2021 tarihinde düzenlenen toplantısında ülkemize yönelik alınan mesnetsiz kararları tümüyle reddediyoruz" denildi.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığı, Arap Ligi Dışişleri Bakanları Konseyi’nin 3 Mart 2021 tarihinde düzenlediği toplantıdan Türkiye'ye yönelik çıkan kararlara sert tepki gösterdi. "Arap Ligi Dışişleri Bakanları Konseyi’nin 3 Mart 2021 tarihinde düzenlenen toplantısında ülkemize yönelik alınan mesnetsiz kararları tümüyle reddediyoruz." ifadelerine yer verilen açıklamada şunlara yer verildi:

Bazı Arap Ligi ülkelerinin kendi yıkıcı faaliyetlerini örtmek amacıyla ülkemize yönelik kalıplaşmış ithamlarını sürdürmekte ısrar etmesinin, dost ve kardeş Arap halkları nezdinde karşılığı bulunmadığını esasen Arap Ligi üyeleri de gayet iyi bilmektedir.

Üye ülkeler arasında şeffaf bir müzakere süreci yürütülmeksizin, çeşitli çevrelerin empoze etmesi sonucunda kabul edilen bu tür kararlara bazı Arap Ligi üyelerinin de karşı çıktığı veya şerh koyduğu görülmektedir.

Türkiye, ilkeli ve kararlı tutumuyla bölgesinde ve dünyada güvenlik, istikrar ve huzurun tesisi için en fazla çaba gösteren ülkelerden biridir. Arap ülkelerinin egemenlik ve toprak bütünlüklerinin korunması ile siyasi birliklerinin tesisi bölgeye yönelik en önemli önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

Arap Ligi’ni, asılsız iddialarla ülkemizi hedef almak yerine, Arap halkının huzur, refah ve esenliğini önceliklendirmeye, bölgede güvenlik ve istikrarın tesisine yapıcı katkı sağlamaya bir kez daha davet ediyoruz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bankada parası olanlar dikkat! İşte en yüksek faizi veren bankalar listesi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Sporcuları taşıyan minibüs kaza yaptı: 1'i ağır, 7 yaralı
Kıdemli Üst Çavuş Ömer Umulu kimdir Bitlis şehidi kaç yaşında?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması! Şehirlere göre değişecek
Diyarbakır'dan çok iyi haber! Pandemi hastaneleri de normalleşti; yatan 25 hasta kaldı
Papa Francis Irak’a gitmek üzere Roma’dan ayrıldı
Tottenham, Londra derbisinde tek attı
Balıkesir'de kırmızı ilin mavi mahallesinde hiç vaka görülmedi
İstanbul'da FETÖ soruşturmasında 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi
Amasya Valisi uyardı: Karadeniz Bölgesi'ne gitmeyin, gittiyseniz de hemen dönün
Fırat Kalkanı bölgesinde 5 terörist öldürüldü! MSB duyurdu
Yorumlar 7 yorum