BIST 1.776
DOLAR 12,37
EURO 14,01
ALTIN 713,05
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Deniz Baykal kararını açıkladı

CHP lideri dört günlük suskunluğunu bugün bozdu. 'Kararımı verdim' dedi ve canlı yayında bir tarihe imza attı.

Abone ol

İNTERNETHABER.COM

3 gün önce gündeme bomba gibi düşen o video Türkiye'nin tarihini yazdı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal CHP Genel Merkezi'nde 'yapmayın' çığlıkları ve gözyaşları arasında istifa etti.

Baykal kürsüye geldiğinde gerginliği yüzünden okunuyordu. Lafı hiç uzatmadan direkt konuya girdi. Konuşmasının başından sonuna bunun bir Ak Parti komplosu olduğunun altını çizdi.

Ve en sonunda da "Bunun bir bedeli varsa, bu da CHP genel başkanlığından ayrılmaksa bunu yapıyorum. Bu kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün genel başkanlığından istifa ediyorum" diyerek Türk siyasi tarihine adını yazdırdı.

Baykal'ın en ilginç sözleri ise ABD'ye yaptığı göndermeydi. "Pensilvanya'dan aldığım mesajların samimiyetine inanıyorum" diyerek bu komployu Fethullah Gülen'in yaptığına inanmadığının altını çizdi.

İSTİFANIN ARDINDAN İLK TEPKİLER

BU BİR KOMPLODUR

Baykal şöyle konuştu:

Baykal'ın yüzünde hafif şişlik vardı
Baykal kameralar karşısına gergin bir yüzle çıktı. Lacivert takım elbise ve gri kravat taktı Saç stili yine eski şeklindeydi. Baykal'ın saçını yine yana taradığı görüldü. Toplantıyı izleyen bazı partililer gözyaşlarını tutamadı. Açıklamayı yazılı metinden okudu. Yanaklarında ve çene çevresinde hafif şişlik olduğu gözlendi. İstifa kararı aldığında ağlayan bazı partililerin "yapmayın" şeklinde sesleri duyuldu.
Günlerdir beklenen değerlendirmemi ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir. Bir komplodur. Komplo hukuk dışı ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken, insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız kesersiniz biçersiniz montaj yaparsınız çarpıtırsınız. Duvarlara gizli kameralar yerleştirirsiniz. Haneye tecavüz edersiniz. 

BUNU SAPIK OLDUKLARI İÇİN YAPMADILAR

Böyle yaparken de insanoğlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz. Ar haya ve utanç bunu yapanlar için anlamlarını kaybeder. Önümüzdeki komployu gerçekleştirenler bunu sapık oldukları için yada ticari kazanç için düzenlememişlerdir. Bunu siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına vicdanlarına uygun bir siyaset.
BU TAZE BİR KOMPLODUR

Yıllardır bekletilen bir kaset yoktur. Bir komplo imal edilmiştir.

Taze iki haftalık bir komplo vardır. Bunun hedefi bir kişi değil, onun çok ötesinde CHP’nin neredeyse tek başına yürüttüğü cumhuriyete demokrasiye hukukun üstünlüğüne sahip çıkan, sivil diktaya verdiği mücadelesidir.

İKTİDAR GÜCÜ OLMADAN YAPILAMAZ

Bu komplo son iki hafta içinde düzenlenmiştir. Komplo tezgahı malzemeleriyle çekimleriyle günceldir. Meskene tecavüz ve teknolojiyle tezgahlanan bu komplonun iktidar gücü seferber edilmeden, muhalefet başkanına karşı bu kadar fütursuzca yapılması mümkün değildir. İktidar zirvesinin bilgisi ve onayı olmadan son iki hafta içinde hazırlanıp piyasaya sürülmesi söz konusu bile olamaz.

AYIPLAR GİBİ YAPANLAR KOMPLOYU YAPANLARDIR

Ana muhalefet liderine yönelik bu kadar kaba ahlaksızlık, bugünlerde iktidarın onayı olmadan gerçekleştirilemez. Komployu ayıplar gibi yapanlar, aslında bizzat ayıbı işleyenlerdir.

FETHULLAH GÜLEN'E GÖNDERME

Ama ABD’den Prensilvanya’dan aldığım mesajlara da inanıyorum. O mesajların samimiyetine inanıyorum. 

BANA DA BİR GÖREV DÜŞÜYOR

Bu tablo karşısında bana da bir görev düştüğünün farkındayım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Bunun bir bedeli varsa, bu da CHP genel başkanlığından ayrılmaksa bunu yapacağım.

MEYDAN OKUYORUM, İSTİFA EDİYORUM

Bu kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün genel başkanlığından istifa ediyorum.

Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Umarım siz de helal edersiniz.

ÖNCEKİ HABERLER
Bayburt	a Sosyal Güvenlik Haftası
Bayburt a Sosyal Güvenlik Haftası
Bitcoin yatırım yapmayı öğrenin
Bitcoin yatırım yapmayı öğrenin
İsmail Küçükkaya'dan samimi itiraflar
İsmail Küçükkaya'dan samimi itiraflar
Kaymakam köy köy geziyor
Kaymakam köy köy geziyor
Baykal CHP kurultayına gelmeyecek
Baykal CHP kurultayına gelmeyecek
Vakit Gazetesi'ne kaset baskını
Vakit Gazetesi'ne kaset baskını
SGK yarışması sonuçlandı
SGK yarışması sonuçlandı
Duble yol ne zaman bitecek?
Duble yol ne zaman bitecek?
Keçiören'de annelere spor salonu
Keçiören'de annelere spor salonu
Adana'da ücretsiz metro servisi
Adana'da ücretsiz metro servisi