BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  MEDYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanı Beki, medyaya savaş açtı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve Karar yazarı Akif Beki, "Yatsın kalksın kendi çalıp kendi oynayan bu mızıka takımına dua etsin muhalefet" değerlendirmesi yaptı.

Abone ol

Akif Beki, iktidara yakın medyayı eleştirirken, "kendi çalıp kendi oynayan mızıka takımı" benzetmesi yaptı. Beki muhalafetin dua etmesini söyleyerek, "İstese böyle yıpratamazdı iktidarı" ifadesini kullandı. 

"İktidarın kamburu ‘asılsız’ propaganda"

Beki, "İktidarın kamburu ‘asılsız’ propaganda" başlıklı yazısında iktidara yakın medyanın tezvirat ve karalama yaptığını öne sürerek "Abdurrahman Dilipak “AK Parti’nin kamburu yandaş medya” diye yazınca epey yankılandı. Propaganda taburları iktidara çoktandır yük oysa..." diye yazdı.

"Hemen başlıyorlar..."

"İmamoğlu “Her şey çok güzel olacak” mı dedi! Hemen başlıyorlar, bu sloganın terör örgütlerince İmamoğlu’nun kulağına fısıldandığını ispatlama gayretkeşliğine." diyen Beki, "PKK’yla ağız birliğinden girip FETÖ ağzıyla konuştuğundan çıkıyor, paylaşımını örgütlü suça sokuyorlar" ifadelerini kullandı.  

"Kızarıyor mu yüzleri, hayır!"

Beki, "Sonra bir bakıyorsunuz Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Daha güzel olacak' deyiveriyor. Binali Yıldırım paylaşıyor, cümle AK Partililerin diline düşüyor. O arada ‘her şey çok güzel olacak’ kalıbının, Erdoğan ve partililerin ağzından spontane döküldüğü geçmiş örnekler de çıkıyor ortaya. Kızarıyor mu yüzleri, hayır!" değerlendirmesi yaptı.

Onca tezvirat ve karalamayı, bir hareketle yalancı çıkarıyor Cumhurbaşkanı. 

"İBB verilerini vermektense canımı veririm"

(...) Beki sözlerini şöyle sürdürdü:

Ya da "İmamoğlu’na İBB verilerini vermektense canımı veririm" diye konuşturulan Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut’un kahramanlaştırılması mesela.  

İmamoğlu MİT’in, askeriyenin ve İstanbul’un sırlarının saklandığı kozmik kayıtları kopyalatmak istemiş de...15 Temmuz direnişi gibi destansı bir direniş yazılmış da....Kahraman memur, şifreyi canı pahasına vermeyerek devletin en mahrem sırlarını düşmandan korumuş da... 

"İhale ve para trafiği kayıtları nerede tutuluyor?"

(...) Sormazlar mı...Devlet sırrı belediyede saklanıyorsa ihale ve para trafiği kayıtları nerede tutuluyor? Başkan kayıtlara bakamıyorsa halk, vergilerinin nereye harcandığına nasıl bakacak, hani şeffaflık, neyi kimden gizleme korkusu bu? Hem seçimle gelmiş başkanın belediye kayıtlarına erişimini engelleyen bu memuru, İmamoğlu’ndan daha güvenilir yapan ne? Bürokratik oligarşinin bağlı olduğu gizli bir anayasa, bir resmi ideoloji mi var? Emri seçilmiş Başkan’dan almıyorsa kimden alıyor, arkada vesayet düzeni mi işletiliyor? Vesair...

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Tüm yazarları okumak için lütfen linki tıklayınız...

ÖNCEKİ HABERLER
Küresel enerji yatırımları yükselişte
Altını olanlar dikkat! Dolar ile birlikte altın da yükselişte
İmar Barışında son gün ne zaman?
Gündemi sarsan iddia: Obama tam 19 kez İran'a ulaşmaya çalışmış
Serdar Peçen kaç yaşındaydı kredi yüzünden intihar etti!
Seren Serengil 5 kardeşi daha olduğunu ablasının çiçekçilik yaptığını anlattı
Yorumlar