BIST 1.314
DOLAR 7,88
EURO 9,34
ALTIN 478,60
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okullar, Oruç Reis ve BAE için bomba açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilimle ilgili flaş mesajlar verdi. Erdoğan " Ayın 23'üne kadar Oruç Reis çalışmalarını sürdürecek" dedi. Erdoğan ayrıca, Filistin konusunda İsrail ile anlaşmaya varan BAE için 'Abu Dabi elçisini geri çekebiliriz' açıklaması yaptı.

Abone ol

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündemdeki Doğu Akdeniz gerilimi ve BAE İsrail anlaşması ile ilgili bomba mesajlar verdi. Erdoğan ayrıca okulların açılması ile ilgili sorulan soruya yanıt verdi.

Erdoğan'ın açıklamaların öne çıkanlar şöyle;

Eğer bu devam edecek olursa bunun cevabını misliyle alacaklardır. Bunları karşılıksız bırakmamız mümkün değildir.

'Oruç Reis 23'üne kadar çalışmalarını sürdürecektir'

Akdeniz'de özellikle mesafe itibariyle en geniş mesafeye sahip olan ülke biziz. Diğerlerinin burada mesafeleri dahi yoktur. *Şu anda ayın 23'üne kadar burada Oruç Reis çalışmalarını sürdürecektir.

Merkel görüşmesi

Sayın Şansöyle Merkel ile bunları dün konuştuk. Kendisinin bizden ricası, bu işi yumuşatıp daha korumacı bir anlayış içinde süreci geliştirelim dediler. Mutabık kaldık. Aynı şeyi sayın Michel ile de görüştük.

Sayın Şansölye de Miçotakis ile de görüşme yaptı. Dilerim Miçotakis de bize söylediği noktaya getirmiş olur.

Soydaşlarımızın kabristanlarını ateşle taradılar. Bunlar hiç olumlu sinyaller değil. Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız. Gereken neyse vakti saati geldiğinde yaparız.

Bu konuda ben Mısır'ı anlamakta zorlanıyorum. Mısır bir taraftan istihbarat örgüt vasıtasıyla benim istihbarat örgütüme farklı şeyler söylüyor. Burada yanlış anlamalar var diyor. İstihbarat örgütümüz onların istihbarat örgütüyle görüşmeleri sürdürüyor.

Bu süreç içinde Suudi Arabistan'dan da yanlış adımlar atılıyor. Dışişleri Bakanıma da bugün dedim. Süratle muhataplarınla konuş gerekli adımlar atılsın.

BAE'ye tepki: Büyükelçiyi geri çekebiliriz

Bir konu daha var: İsrail. Filistin'e yönelik atılan adım yenilir yutulur bir adım değil. Dışişleri bakanıma talimatı verdik. 

Abu Dabi yönetimiyle diplomatik ilişkileri askıya almak bizim de büyükelçiyi geri çekmek gibi bir adım olabilir. Çünkü biz Filistin halkının yanındayız. Filistin'i yedirmedik yedirmeyeceğiz.

OKULLAR AÇILMASI

"Bu konuda bütün çalışmaları Bilim Kurulumuz yürütüyor. Bilim Kurulunun aldığı kararlara da gerek bakanlığımız ve bakanlarımız uyuyorlar ve uymaya devam edecekler."

ÖNCEKİ HABERLER
Sakarya'da kardeşlerden biri mezara diğeri hastaneye gitti
Numan Kurtulmuş'tan İsrail-BAE anlaşmasına sert tepki: Açık bir ihanet
Galatasaray'dan Trabzonspor'a 'Geçmiş olsun'
Sihirli Annem Ceren kim Gizem Güven kiminle evleniyor?
Masterchef Celal nereli yaşı kaç Celal Sarıgül sevgilisi var mı?
Öğretmenler Günü şiirleri kısa 2 kıtalık-4 kıtalık duygusal şiirler
Yorumlar 47 yorum