BIST 1.540
DOLAR 7,41
EURO 9,00
ALTIN 442,15
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a sert tepki: Müslümanlarla hesaplaşma derdinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “İslam krizde” ve "İslam yapılandırılmalı" sözlerine ''Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un başını çektiği bu tür girişimlerin esas gayesi, İslam ile ve Müslümanlar ile hesaplaşmaktır.'' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ve gözlemci ülkelerin Diyanet İşleri İstişare Toplantısı'nın açılışına bir videomesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “İslam krizde” ve "İslam yapılandırılmalı" sözlerine bir kez daha tepki gösterdi. Erdoğan, İslam karşıtı açıklamaların, Batılı siyasetçilerin başarısızlıklarını kapatma çabası olduğunu söyledi.

''İslam ve Müslümanlar ile hesaplaşmaktır''
Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: ''Yakın zamanda gündeme getirilen Fransız İslamı, Avrupa İslamı, Avusturya İslamı gibi kavramlar bunun en son örnekleridir. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un başını çektiği bu tür girişimlerin esas gayesi, İslam ile ve Müslümanlar ile hesaplaşmaktır.

''İslam karşıtı bir sistem kurulmak isteniyor''
Dinin sadece evde yaşandığı dini sembollere müsaade edilmediği İslam karşıtı bir sistem kurulmak isteniyor. Dinin biçimlendirilmeye çalışıldığı bu sistemin adı demokrasi değil totaliterliktir. Dışarıdan sistemli şekilde yürütülen saldırılar içeriden bu saldırılara zemin hazırlatan hatalar dinimizin ruhuna asla nüfuz edemeyecektir.''

DAEŞ, FETÖ ve Boko Haram
Erdoğan'ın gündeminde DAEŞ, FETÖ ve Boko Haram gibi terör örgütleri de vardı. Cumhurbaşkanı bu konuda ise şöyle konuştu: ''İnsanlar dini alandaki susuzluklarını sahih kaynaklardan gideremezlerse DAEŞ, FETÖ, El Şebab, Boko Haram gibi terör örgütlerinin İslama mugayir sapkın yapıların pençesine düşeceklerdir. Emperyalistlerin bizi Şii, Sünni, Siyah, Beyaz, Türk, Kürt, Arap, Farisi diye bölmesine müsaade etmeyeceğiz.''

ÖNCEKİ HABERLER
Zonguldak'ta öldürdüğü komşusunun cenazesine katıldı! Cezası belli oldu
'S-400'ler getirilirse özür dileyeceğim' diyen Can Ataklı'dan yeni şart: Önce aktif edilsin
Sergen Yalçın'dan sağlık heyetine talimat: Ghezzal’ı yetiştirin
Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu
Gaziantep'te eve dönen adam yatak odasına girince hayatının şokunu yaşadı
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı
Gizli bölme şaşkına çevirdi Konya'da kumar oynatılması için açılmış
Karabük’te 120 günde koronavirüsten 30 kişi hayatını kaybetti
Yeni koronavirüs tedbiri! Adıyaman'da 93 ev karantinaya alındı
AYM’den ‘öğrenciye tokat’ davasında karar masumiyet karinesi ihlal edildi dedi
Yorumlar 60 yorum