BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  SEÇİM  /  SEÇİM2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'açıklayamaz' dedi Kılıçdaroğlu-HDP görüşmesiyle ilgili iddiayı duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun HDP heyetiyle yaptığı görüşmeyle ilgili çok konuşulacak açıklama yaptı. Antalya mitinginde konuşan Erdoğan, "Selo'yu çıkaracağız diyorlar. Sonra da Selo'yu Öcalan'ın yerine getireceklermiş. Bay bay Kemal'in demek ki parlamentoda yaptığı görüşme işte buydu. Açıklayabildi mi? Açıklayamaz." dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde konuştu. 

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun adaylık sonrası HDP heyetiyle yaptığı görüşmenin içeriğine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun "Aleviyim" videosuna tepki gösteren Erdoğan, Bu ülkeyi "Alevi - Sünni diye ayrıma tabi tutanlara lanet olsun. Her türlü mezhep ayrımcılığına biz son verdik." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

Masa 11 ortaklı oldu

Birileri ülkenin birikimlerini önce 6'lı olarak başlayan masada paylaşmaya niyetlendi sonra ortaklardan biri yerinden kalkıp otururken, masanın altındaki HDP de yerini aldı. 2 büyükşehir belediye başkanını da dahil edip ortak sayını 9'a çıkardılar. Ülkenin ve milletin yeminli düşmanları PKK ve FETÖ de seslerini yükseltti. Oldu mu size 11 ortak. Daha DHKP-C'sini, tefecileri, simsarları, istihbarat aygıtlarını saymıyorum.

"Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı aday olarak karşımıza diken bir mekanizma var"

Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak karşımıza diken bir mekanizma var. Bu mekanizma hassasiyetleri umursamıyor. Ne diyordu bay bay Kemal 'Tıpış tıpış oy vereceksin' diyerek bu nobranlık ifade ediliyor. Bunların derdi Türkiye'yi siyasetiyle, ekonomisiyle, savunmasıyla, diplomasisiyle yarım asır kendine gelemeyecek bir çukura itmektir.

"Selo'yu Öcalan'ın yerine getireceklermiş"

Terörist Selo, Diyarbakır'da 51 kardeşimizin ölümüne neden oldu. Şimdi bu Selo, cezaevinde. Selo'yu çıkaracağız diyorlar. Sonra da Selo'yu Öcalan'ın yerine getireceklermiş. Bay bay Kemal'in demek ki parlamentoda yaptığı görüşme işte buydu. Açıklayabildi mi? Açıklayamaz. Çünkü her şey fırıldak! Düzgün bir şey yok! Gerçek siyasetçi isen çıkarsın açıklarsın, hayatı yalan! Ben diyorum ki 14 Mayıs'ta benim aziz milletim bu yalana, talana, dolana evet demeyecek

"Bay bay Kemal senin arkadaşın Kandil"

Kandil'den ne diyordu birisi, bunların bayrağı ezanı var mı, dini var mı? Ne diyor? Bizim desteğimiz Kılıçdaroğlu'nadır. Bay bay Kemal senin arkadaşın Kandil. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim kim olduğunu. 14 Mayıs'ta sandıkları sana mezar edecek. Onların bay bay Kemal'i desteklemeleri bizim doğru yolda olduğumuzun ifadesidir. Türkiye'nin alt yapısını güçlendirdik mi? 

"Eskiden cennet vaadiyle gelip cehennemi yaşatanlar vardı"

Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözlere, destek istediği yerlere bakın. Tipik bir teslimiyetçi politikacıyla karşı karşıyayız. Eskiden cennet vaadiyle gelip cehennemi yaşatanlar vardı. İşte Kılıçdaroğlu böyle bir tiptir. Söylediği sözlerin bazılarının ucunun nereye gideceğini kendi de bilmez. Arada bir kendi fikrini söylediği de oluyor, ona da gülüp geçiyoruz.Bizim ilgilendiğimiz bu zatın hangi hesabın temsili olarak karşımıza dikildiğidir.

"Alevi-Sünni diye ayrıma tabi tutanlara lanet olsun"

Ülkeyi yatırımlarla donatırken kimsenin kökenini, mezhebini sormadık. Bay bay Kemal ben Aleviyim diyor. Eyvallah, biz sana Alevi misin değil misin sormadık ki? Bugüne kadar bunu niye söylemedin de şimdi söylüyorsun? Demek bu buradan bir şey bekliyor. Bu ülkeyi Alevi-Sünni diye ayrıma tabi tutanlara lanet olsun.

"TOKİ'yi kapatacağım" sözlerine tepki

Bay bay Kemal yeni bir şey daha söylemiş TOKİ'yi kapatacakmış. Neyi kapatıyorsun? TOKİ'yi sana bu millet yedirmez. Depremde TOKİ'nin neler yaptığını gördük değil mi?

Doğalgaz bu ay bedava

Karadeniz gazını çıkardık mı? Doğal gaz bu ay bedava, ücretsiz.  Biz hem devam eden yatırımlarımız yarım kalmasın diye sizden güçlü bir destek istiyoruz.

Türkiye'nin kardeşliğini bu taviz masasına emanet eder misiniz?

Ne diyor "100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz" diyor. Diyen kim HDP'li. Bu masada bu da var. Bay bay Kemal sana bu yolu açmaz benim milletim. 14 Mayıs'ta bu hesabı benim milletim soracak. Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı yapacağız diyenlerin hepsinin değerlerimize yaptıkları hakaretleri nasıl sineye çekeceksiniz? Bu vebale ortak olduğunuz için size değer miydi diye soran evlatlarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız? Türkiye'nin kardeşliğini bu taviz masasına emanet eder misiniz? Hanımlar bakkala süt almaya bile göndermeyeceğiniz birine ülkeyi emanet eder misiniz?