BIST 1.535
DOLAR 7,36
EURO 8,93
ALTIN 437,21
HABER /  GÜNCEL

CHP'li vekil danışmanından kadın delegeye tehdit! Otur lan yerine

Olaysız kongresi bulunmayan CHP'de vekil danışmanı, kadın delegeye "Otur lan yerine sen bir vekille nasıl konuşuyorsun" diyerek tehdit etti.

Abone ol

CHP'nin hemen hemen her kongresinde eksik olmayan kavga-dövüş-hakaret dün bir kez daha yaşandı...Uşak’ta divan başkanlığını CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'ın yaptığı 37. Olağan İl Kongresi'nde başkanlık için Ali Karaoba ile Erdoğan Atasoy yarıştı.

Liste tartışması gerginliğe neden oldu

Kongre öncesinde, seçime 'çarşaf listeyle mi, blok listeyle mi' gidileceği oylamaya sunuldu.Seçime delegelerin oy çoğunluğuyla blok listeyle gidilmesi istenirken karara tepki gösteren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım seçime çarşaf listeyle gidilmesi gerektiğini savundu.Yalım’ın bu çıkışı salonda itirazlara ve gerginliğe neden oldu. Bazı üyeler Yalım’ın bu çıkışını antidemokratik bulup tepki gösterdi.

Danışmandan genç kadına: Otur lan yerine

Yalım'ın konuşmasının ardından, aday Ali Karaobanın listesinde yer alan ve parti eğitmeni olan Rezzan Çağlar, "Siz kendiniz demokrasiyi uyguluyor musunuz?" diyerek milletvekiline tepkisini dile getirdiği sırada, Yalım'ın danışmanı Mahir Yaşar'ın, "Sen vekil hakkında nasıl böyle konuşursun, otur lan yerine" diyerek Çağlar'a tepki göstermesi üzerine ikili arasında sözlü tartışma yaşandı.

Yaşar'ın, Çağlar'a sözlü şiddette bulunduğu anlar ise kameralara yansıdı. Diğer partili üyelerin da dahil olduğu tartışma sonrası ortam gerginleşirken üyelerden bazıları salonu terk etti.

chp
ÖNCEKİ HABERLER
Osman Kavala cezaevi aracının içinde gözaltına alındı
Recep ayı orucu ne zaman tutulur 3 aylar başlama orucu kaç gün tutulur?
Yaz tatili ne zaman 2020 MEB okullar ne zaman kapanıyor?
Ekrem İmamoğlu İBB çalışanlarıyla Sapanca'da kampa girdi
Ekmek fırınında intihar etti sebebi bakın neymiş!
ABD'de Rusya'ya karşı nükleer tatbikat dünyayı korkutacak adım
Binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüsün tedavisini Türk doktor buldu
Son depremler Konya'da oldu kaç şiddetinde
ABD taraf mı değiştirdi Libya'dan dikkat çeken 'üs' açıklaması!
Van'da koronavirüs alarmı! 5 şüpheli tedavi altında
Yorumlar 10 yorum