BIST 11.091
DOLAR 32,85
EURO 35,69
ALTIN 2.556,28
HABER /  POLİTİKA

CHP'li Gürsel Tekin'den müthiş öneri! Meclis açılır açılmaz yasa çıkaralım

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, "Her eve belli bir miktar içme suyu, elektrik ve doğalgaz parasız olarak sağlanmalı" açıklaması yaptı.

Abone ol

Koronavirüsle mücadele kapsamında kimsenin borcundan dolayı elektrik, doğalgaz ve suyunun kesilmeyeceği açıklamasına rağmen bazı dağıtım şirketleri ve belediyelerin bu karara uymadığı ortaya çıktı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Meclis açılınca bu konuda yasal düzenleme yapılmasını önerdi.

"Derhal açılmalı"

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre CHP'li Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salgın sürecinde kimsenin borcundan dolayı elektrik, su ve doğalgazının kesilmeyeceği yönünde açıklaması olduğunu hatırlatarak, “Maalesef dağıtım şirketleri ve bazı belediyelerin bu karara uymadığını görüyoruz. Her eve belli bir miktar içme suyu, elektrik ve doğalgaz parasız olarak sağlanmalı, geçmiş borçlar nedeniyle su ve doğalgaz kesintileri yapılmamalı ve kesilmiş olanlar derhal açılmalıdır” dedi.

"Meclis açılır açılmaz yasa çıkaralım"

İktidarı uyardıklarını söyleyen CHP'li Tekin şu teklifte bulundu:

Salgınla mücadele; genelgelerle ya da sözlü talimatlarla yürütülemez. Gelin Meclis açılır açılmaz tüm bu konuları düzenleyen bir yasa çıkaralım. Anayasa açık ve net ortada. Daha fazla çiğnenmesine müsaade etmeyelim. Önümüz kış, zor günler bizi bekliyor. Hiç değilse hane halkının temel giderlerini oluşturan elektrik, doğalgaz ve su faturalarından vergi alınmamalı ve belli bir miktar içme suyu, elektrik ve doğalgaz parasız olarak sağlanmalıdır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Halil Sezai tutuklanmadan önce mesaj yolladı! 'Annesine küfür edip silahla tehdit etti'
Foto Galeri Halil Sezai tutuklanmadan önce mesaj yolladı! 'Annesine küfür edip silahla tehdit etti' Galeriye Gözat