BIST 1.153
DOLAR 8,19
EURO 9,65
ALTIN 502,73
HABER /  MEDYA

Netflix'e ağır darbe: 5 kat fazla iptal!

Pedofiliyi özendiren içeriğiyle Türkiye'de RTÜK'ün talebi doğrultusunda kaldırılan Minnoşlar filmine dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. 'Minnoşlar (Cuties)' filmi nedeniyle film ve dizi platformu Netflix'e aboneliğini iptal edilen kişilerin sayısı, önceki 30 güne kıyasla son 5 günde 5 kat arttı.

Abone ol

Abonelik analiz sitesi Antenna'nın verilerine göre, Netflix'in Fransız yapımı "Minnoşlar" isimli filmi yayımlama ısrarı, abonelik iptallerinde patlamaya neden oldu. 

İptal sayısı 5 kat arttı

Minnoşlar'ın 9 Eylül'de yayına girmesinin ardından son 5 günde Netflix abonelik iptalleri, 13 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasındaki iptal sayısına oranla 5 kat arttı. Sitede kaç kişinin aboneliğini iptal ettiğine ise yer verilmedi.

Netflix, çocuk istismarı sahneleri içeren "Minnoşlar" filmi nedeniyle tüm dünyadan eleştiri alıyor.

Abd, Kanada, Almanya ve İngiltere'den tepkiler artıyor

ABD, Kanada, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere Netflix'i "çocuk pornografisi yayınlamakla" suçlayan üst düzey bürokratlar, kanaat önderleri ve ünlü isimler bu içeriğin Netflix kataloğundan çıkarılmasını istemişti. 

ABD'de bazı eyaletlerde Netflix'in suç işlediği ve yargılanması gerektiği belirtilmiş, tepkiler üzerine Netflix'in borsadaki hisseleri de değer kaybetmişti.

Twıtter'da trend oldu

Twitter'da "cancelnetflix" (Netflix'ini iptal et) etiketiyle dünya listesinde trend olan ve saatlerce listeden inmeyen kampanya, dünya basınında da yankı bulmuştu.

Türkiye kataloğundan kaldırılmıştı

Dünyada tepkiyle karşılanan yapım konusunda Türkiye tedbirini erken almıştı. RTÜK, film yayına çıkmadan önce "çocuk istismarı sahneleri" nedeniyle Minnoşlar'ın Türkiye kataloğundan çıkarılması gerektiğini kararlaştırmıştı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Doğu Perinçek: Öcalan'ın çiçeğini aldığım için pişman değilim
DSÖ'den korkutan koronavirüs açıklaması
İstanbul'da mesai saatleri için kritik toplantı
Somer Sivrioğlu çocukları kaç tane kızı ve oğlu kaç yaşında?
Neftçi Bakü - Galatasaray maçını canlı veren şifresiz kanallar
Masumlar Apartmanı Neriman kimdir kaç yaşında Gizem Katmer kimdir?
Yorumlar 4 yorum