BIST 1.431
DOLAR 8,62
EURO 10,36
ALTIN 502,14

Candaş Tolga Işık Kimdir?

Candaş Tolga IŞIK, Gazeteci1978 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünü bitirdi. Haberciliğe 2002 yılında yerel bir radyo kanalında başladı. BEST FM ve RADYOTIME'da ses getiren radyo programlarıyla adını duyurdu. Genç yaşına rağmen programına konuk aldığı siyasilerle canlı yayında ettiği kavgalar ve sert üslubu ile dikkat çekti.2007'den bu yana Türkiye gündemine damga vuran birçok atlatma haber Candaş Tolga IŞIK imzasıyla çıktı:...

Candaş Tolga IŞIK, Gazeteci

1978 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünü bitirdi.

Haberciliğe 2002 yılında yerel bir radyo kanalında başladı. BEST FM ve RADYOTIME'da ses getiren radyo programlarıyla adını duyurdu. Genç yaşına rağmen programına konuk aldığı siyasilerle canlı yayında ettiği kavgalar ve sert üslubu ile dikkat çekti.

2007'den bu yana Türkiye gündemine damga vuran birçok atlatma haber Candaş Tolga IŞIK imzasıyla çıktı: Sarıkamış Faciası'nda kaybolan binlerce şehidin Karadeniz'in altında yattığını ortaya çıkardı(bkz: Sarıkamış'ın Deniz Şehitleri). Amerika'nın terör örgütünün sözde lideri Murat Karayılan'ın Süleymaniye'de bir hastanede tedavi görmesine nasıl göz yumduğunu yazdı. (Bkz: Size nasıl güvenelim)22 Temmuz seçimleri sonrası Başbakan Erdoğan tarafından kurulan 60.hükümetin bakanlar kurulu listesini iki gün önceden tam liste olarak yazdı. Yine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aday olacakları ilk kez onun köşesinde deşifre edildi. Son olarak dünyanın en büyük haber ajansları ve gazetelerini atlatarak büyük usta Yaşar Kemal ile söyleşi yaptı. 

Yazdığı siyaset ağrılıklı köşe yazılarının yanı sıra pazar günleri POSTA'da yayınlanan röportajlarıyla da özellikle genç okuyucuların beğenisini topladı. Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin en saygın 3 üniversitesinin öğrencilerinin oylarıyla "Türkiye'nin en başarılı, genç siyaset yazarı" ödülünü aldı.


POSTA gezetesi yazarı Candaş Tolga IŞIK pazar günleri TV8'de Bunu Konuşalım isimli aktüel bir sohbet programı, hafta içi her sabah 09:00-10:30 arasında ise Alem FM'de Kripto Odası isimli bir haber programı yapmaktadır.