BIST 1.325
DOLAR 7,84
EURO 9,51
ALTIN 460,91
HABER /  GÜNCEL

Binali Yıldırım TBMM Başkanı mı oluyor Hande Fırat'ın iddiasına bakın

İBB seçimleri sonrası Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevine getirileceği konuşulan Binali Yıldırım'la ilgili çok çarpıcı bir iddia gündeme geldi. İddianın sahibi Hande Fırat. Fırat Yıldırım'ın tekrar TBMM Başkanı olabileceğini yazdı.

Abone ol

AK Parti'nin kurulduğu ve hükümeti kurduğu dönemden bu yana üst düzey görevler alan Binali Yıldırım'ın, İBB Başkanı adaylığı sonrasındaki inzivası ilerleyen günlerde sona ereceğe benziyor.

İBB seçimlerinin kaybedilmesinden sonra Yıldırım'ın adı, bir süredir Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak geçiyordu. Ancak Hürriyet gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat, farklı bir iddiayı kaleme aldı.

Şentop kabineye, Yıldırım TBMM Başkanlığı'na

Fırat, şunları yazdı: "Kongre için hedef 2020 Haziran ya da Eylül ayı. Kongre ile parti yönetiminde değişikliğe gidilmesi öngörülüyor. Yine aynı takvimde kabine değişikliği gündemde. Binali Yıldırım’ı TBMM Başkanlığı’nda, Mustafa Şentop’u kabinede görürseniz şaşırmayın. Yıldırım’ın, TBMM Başkanlığı’na sıcak baktığını da söyleyeyim."

Binali Yıldırım'ın siyasi kariyeri

Uzun yıllar AK Parti kabinelerinde Ulaştırma Bakanlığı yapan Binali Yıldırım, 2014 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday oldu, ancak seçilemedi.

Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı olarak da görev yaptı. 31 Mart ve 23 Haziran seçimleri için İBB Başkanlığı'na aday olan tecrübeli siyasetçi, bu adaylıktan önce de TBMM Başkanı olarak görev yapıyordu.

Bugün hangi yazar ne yadı?

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Memur emekli zammı 2020 enflasyon farkı! 1 Ocak'ta en az 193 lira zam Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Konjak süngeri nedir ne işe yarar nasıl kullanır?
Snop ne demek Can Yaman söyledi herkes araştırmaya başladı
Galatasaray'ın konuğu Tuzlaspor
İçişleri Bakanlığı yasaklamıştı! Çakar lamba gitti tepe lambası geldi
Hande Sarıoğlu kimdir yaşı kaç Fatih Altaylı'ya ne dedi olay oldu
Dünyanın ilk 'temiz eti' piyasaya sürülüyor! Laboratuvarda üretilen tavuk eti satılacak
Yorumlar 8 yorum