BIST 1.530
DOLAR 7,67
EURO 9,11
ALTIN 416,82
HABER /  POLİTİKA

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den Azerbaycan için tezkere çağrısı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Ermenistan saldırıları devam ederse, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne Azerbaycan'ın yanında, Ermenistan'a karşı savaşmak için asker gönderme tezkeresi verilmelidir." dedi.

Abone ol

Partisinin İstanbul 13. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Destici, Ermenistan tarafından Azerbaycan'a yönelik saldırıları lanetleyerek, "Hayatını kaybeden Azerbaycan vatandaşı kardeşlerimize, soydaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, yaralı gazilerimize Rabb'imden acil şifalar niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Saldırılara Azerbaycan ordusu tarafından anında ve misliyle karşılık verildiğini dile getiren Destici, şunları söyledi:

"Gün, bundan 30-40 yıl önceki gibi değildir. 100 sene önceki gibi hiç değildir. Dolayısıyla da hem Azerbaycan'ın hem Türkiye başta olmak üzere Türk devletlerinin, sırtını değil Rusya ve Fransa, tüm dünyaya da dayasa Ermenistan'a gereken cevabı verecek gücü de kuvveti de vardır. Azerbaycan başta olmak üzere, Türkiye ve diğer tüm Türk Cumhuriyetleriyle birlikte bütün dünyaya çağrı yaparak, Ermenistan'ın kahpece saldırganlıkları dile getirilerek büyük bir karşı harekat ve taarruz başlatılmalı, işgal altındaki topraklar kurtarılarak bundan sonra Ermenistan'ın, Azerbaycan'a karşı en ufak bir saldırıyı dahi aklının ucundan geçiremeyecek şekilde dersi verilmelidir."

"Gereği, askeri anlamda da yapılmalı"

Destici, Azerbaycan yöneticileri ya da Türkiye devletinin kınamalarla işi geçiştiremeyeceğini belirterek, "Gereği mutlaka ama mutlaka askeri anlamda da yapılmalı ve Ermenistan bir daha ayağa kalkamayacak, bir daha hiçbir ülke ve Türk devletine bırakın saldırı gerçekleştirmeyi kaş kaldıramayacak hale getirilmelidir." diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Destici, 1 Ekim'de açılacak TBMM'ye çağrı yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnanıyorum ki, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerimiz -ama siyasi partilerden bahsediyorum, terör örgütü uzantılarından değil- bir araya gelecek ve hem Ermenistan'ın bu saldırılarını kınayacaklar hem de daha ilerisinde bir ortak metin hazırlayarak bundan sonra Azerbaycan'a karşı girişilecek saldırılara karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin elini güçlendirecek bir açıklama yapacaktır. Hatta açıklama yapmanın da ötesine geçilmeli, şayet Ermenistan saldırıları devam ederse, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne Azerbaycan'ın yanında, Ermenistan'a karşı savaşmak için asker gönderme tezkeresi de verilmelidir. Tezkere oylanmalı ve Türk askeri Azerbaycan'a gitmeli, Ermenilere de haddini bildirmelidir."

Azerbaycan'la Türkiye'nin iki devlet, tek millet olduğunu kaydeden Destici, "Fakat yaşadığımız tüm şartlar bize göstermektedir ki, gelecekte yaşayacaklarımızı öngörerek ifade ediyorum ki, artık Azerbaycan ile Türkiye'nin iki devlet, bir milletin ötesinde, bir devlet, bir millet olma zamanı da gelmiştir. İnşallah o da önümüzdeki süreçte gerçekleşecektir." değerlendirmesinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Oruç Reis gemisi Antalya Limanı'ndan ayrılarak açığa demirledi
Ekim ayı nakdi destek ödemesi tarihleri 2020
PKK'lılar Avusturya'da ATİB Merkez Cami'ne saldırdı
Azeri ordusundan Dağlık Karabağ'daki Ermeni komutanlara çağrı! Teslim olun kaybınız artmasın
İran: Azerbeycan ve Ermenistan'ı sağduyuya davet ediyoruz
7 terörist SİHA'lar tarafından imha edildi
MHP İstanbul İl Başkanlığına Birol Gür yeniden seçildi
Esra Tokelli kimdir Masterchef Esra kimin kızı Çerkes mi?
Devlet Bahçeli'den Ermenistan'ın saldırısına sert tepki Karabağ Türk’ündür Türk vatanıdır
Ege Denizi'nde 4.4 büyüklüğünde deprem! AFAD duyurdu
Yorumlar 2 yorum