BIST 9.525
DOLAR 32,53
EURO 34,75
ALTIN 2.492,38
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Bankta maskesiz ve arkadaşıyla yan yana oturdu ecel gelmişse ölüp gideceğiz

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı

FATİH'te pek çok dükkanın bulunduğu Kadınlar Pazarı’nda vatandaşlar, koronavirüs uyarılarını dikkate almazken, bankta maskesiz ve arkadaşıyla yan yana oturan bir kişi "Maskemiz yok, önlem de almıyoruz ama dur bakalım hayırlısı. Ecel gelmişse, ölüp gideceğiz" diye konuştu.

Abone ol

Konoavirüse karşı yapılan ‘Sosyal mesafenizi koruyun’ uyarılarına rağmen Fatih’te pek çok dükkanın bulunduğu Kadınlar Pazarı’nda vatandaşlar, ‘sosyal mesafesiz’ alışveriş yapanlar çoğunlukta.

Kadınlar Pazarı’nda eskisi kadar yoğunluk olmasa da kimi dükkanlarda aynı anda birçok müşterinin içeriye alındığı görüldü. Bazı esnafların maske, eldiven  kullanarak tedbir alırken, bazılarının ise önlem almadan çalışmaya devam etti.

Ecel gelmişse ölüp gideceğiz

Bankta maskesiz ve arkadaşıyla yan yana oturan Naif Işıklı, “Dikkat etmiyorum, afallamaya vuruyoruz kendimizi biraz ama virüsün nereden geleceğini bilmiyoruz. Dikkat de etmiyoruz pek ama hayırlısı olsun. Maskemiz yok, önlem de almıyoruz ama dur bakalım hayırlısı. Ecel gelmişse, ölüp gideceğiz” şeklinde konuştu.

"Herkes her şey normal gibi hayatına devam ediyor"

Vatandaş Kayhan Kat, “Etrafa baktığımızda hiç kimse sosyal mesafeyi korumuyor. Çok haklısınız aslında herkes birbirine yakın, bu bölgede olay çok fazla ciddiye alınmıyorum. Söyleyebileceklerim bundan ibaret. Etrafınıza da baktığınızda herkes her şey normal gibi hayatına devam ediyor. Maskesiz olanlar var, hijyene önem vermeyenler var. İnşallah bir an evvel herkes işin ciddiyetinin farkına varır” ifadelerini kullandı.

"Şu anda güneşe ihtiyacım var"

Banklarda arkadaşlarıyla yakın oturan ve buna rağmen aralarındaki mesafenin 4 metre olduğunu iddia eden bir esnaf ise,  “Maskemi sizi görünce indirdim. Normalde takıyorum. Güneşleniyorum, şu anda güneşe ihtiyacım var” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Antalya'da koronavirüslü genç böyle toprağa verildi sarsıcı görüntüler
Foto Galeri Antalya'da koronavirüslü genç böyle toprağa verildi sarsıcı görüntüler Galeriye Gözat