HABER /  POLİTİKA

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde büyük gerginlik! Mansur Yavaş'tan olay talimat

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek göreve başlayan Mansur Yavaş, şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdiğini ve tasfiyenin gerekçelerini açıkladı.

Mazbatasını alarak göreve resmi olarak başlayan Yavaş  şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdiğini, yönetim kurulları değiştikten sonra tasfiyelerin gerçekleşeceğini belirterek, "Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız." dedi.

'Şirketlerin birçoğunun tafsiyesi için talimat verdim'

Yavaş, belediye şirketleriyle ilgili, "Şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdim. Yönetim kurulları değiştikten sonra tasfiye edeceğiz. Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız. Şirketlere ihale vermek suretiyle, onların da başkalarına ihaleyi vermesinin önüne geçiyoruz." diye konuştu.

Oy çokluğuyla kabul edildi

Toplantıda söz alan AK Parti Ankara il Gençlik Kolları Başkanı ve Keçiören Meclis Üyesi Ali Osman Özdemir, Yavaş'ın seçim öncesinde yaptığı bir açıklamada, "Öğrenci evi statüsünde olan yerler için ilk meclis toplantısında yüzde 50 indirim uygulayacağız" dediğini anımsatarak, bunun yerine ilk meclis toplantısında danışman ücretlerinin yer almasını üzüntüyle karşıladığını söyledi.

Konuşmaların ardından dünkü toplantıya ilişkin tutanak metni oy çokluğuyla kabul edildi. Bazı faaliyet raporlarının görüşülmesi için toplantı yarına ertelendi.

Tartışma ve arbede yaşandı

Öte yandan toplantının ilk bölümünde tartışmalar yaşandı. Mansur Yavaş, toplantıya ara verdi. Yavaş, salondan ayrılırken bazı belediye meclis üyeleri arasında tartışma ve arbede yaşandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşıladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Adana'da CHP delegesine silahlı saldırı
Poşet kullanımında rekor düşüş yüzde 75 azaldı
23 Nisan üniversiteler tatil mi 22 Nisan tatil oldu mu?
2019 kişi başı hac fiyatları ne kadar oldu Diyanet
Fenerbahçe Galatasaray derbisi canlı saat kaçta hangi kanalda
Af yasası son gelişmeler 2020 20 Ocak son haber af çıkacak mı?
Yorumlar 26 yorum