HABER /  DÜNYA

Rusya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü! Memnuniyetle Karşılıyoruz

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü geldi. Peskov "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'nin baskısı karşısındaki sıkı duruşunu memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

Abone ol

ABD'nin Türkiye'ye benzeri görülmemiş baskı yaptığını belirten Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu baskıya karşı sıkı duruşunu memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rossiya-1 televizyonunda yayınlanan bir programda konuştu. Türkiye-ABD ilişkilerine değinen Peskov, Erdoğan hakkında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye de bu ülkeler kategorisinde yer alıyor

"Prensipte egemen olarak, bağımsız bir şekilde hareket edebilen ülkelerin sayısı parmakla sayılacak kadar az. Rusya da, Türkiye de bu ülkeler kategorisinde yer alıyor. Gerçekten de benzeri görülmemiş bir baskı yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeterince sıkı ve otoriter duruşunu memnuniyetle karşılıyoruz"

Erdoğan'ın s-400 açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz Çarşamba günü S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatı konusunda, "Nereye gidersek gidelim herkes S-400'ü soruyor. Dışişleri Bakanımıza, diğer bakanlarımıza her yerde S-400 soruluyor; 'Alıyor musunuz almıyor musunuz, niye almıyorsunuz, vazgeçin, bırakın falan.' Bizler de 'bu bizim bitmiş bir işimiz, her şeyimiz tamam' diyerek cevap veriyoruz. S-400 füze savunma sisteminin Temmuz'da teslimi söz konusu idi, belki öne de çekilebilir" demişti.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
2019 kişi başı hac fiyatları ne kadar oldu Diyanet
Fenerbahçe Galatasaray derbisi canlı saat kaçta hangi kanalda
Fenerbahçe Galatasaray maçı saat kaçta hangi kanalda
e okul veli bilgilendirme sistemi sınav sonucu öğrenme bilgisi
Ekrem İmamoğlu'ndan derbiye gitme kararını eleştirenlere bomba yanıt
Evde muffin yapmayı denemenin tam zamanı işte tarifi!
Yorumlar 16 yorum