BIST 4.958
DOLAR 19,04
EURO 20,55
ALTIN 1.189,75
HABER /  GÜNCEL

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş müjdeyi verdi! Ücretsiz vereceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş taksicileri sevindirecek bir müjde verdi. Yavaş; "Taksimetresi ve navigasyonu olan, görüntülü reklam alabileceğiniz kameralı bir sistemi ücretsiz vereceğiz" dedi.

Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner’in ev sahipliğinde Yenimahalle Demetevler Ankara Konağı’nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Taksici esnafının yoğun ilgi gösterdiği Yavaş, babasının da esnaf olduğunu ve kendisinin de esnaflıktan geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldıracak çalışmalara başladık

"Esnafın sorunlarını biliyorum, yabancı değilim. Bizim dönemimizde Ankara ekonomisi altın çağını yaşayacak. Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldıracak çalışmalara başladık ve devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin ne yapması gerekiyorsa yapacağız.

Seçim döneminde verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz

Taksici esnafın özel cep yerleri taleplerini biliyorum ama maalesef bunların bir kısmı sadece bizim karar vermemizle olmuyor ancak Kızılay’a yakın yerlerde veya ana caddeler üzerinde uygun yerlerde oda ile birlikte görüştüğümüz takdirde mutlaka kendimizin yetkisinde olan yerlerde en kısa zamanda birlikte yapabiliriz." Ramazan ayından sonra her gün bir taksi durağını ziyaret etmeyi düşündüğünü belirten Yavaş, seçim döneminde verdiği sözleri birer birer yerine getireceğinin altını çizdi.

Gelirin tümü size ait olacak paylaşımına siz karar vereceksiniz

Yavaş, "Bizler sizlerin hizmetindeyiz. Aramızda mesafe yok, resmiyet yok, kapımız her zaman açık olacak” dedi. Taksici esnafına müjdeler veren Yavaş, projeleri de anlattı:

"Taksici esnafına söz verdik. Hem taksimetresi hem içerisinde görüntülü reklam alabileceği, navigasyonu ve kamerası olan teknolojik bir sistemi sizlere ücretsiz vereceğiz. Bununla ilgili Çin’den bir heyet sunum yapmak için gelecek. Aynı zamanda her takside iki tane olacak. Bu sayede yolcu gittiği güzergahı takip edebilecek, arzu ettiği takdirde orada yayınlanacak reklamı izleyebilecek. Günde yaklaşık 400 bin yolcu taşıyorsunuz. 400 bin yolcuya tekabül eden reklam bedeli neyse biz bu bedelden de hiçbir şey almayacağız. Bu gelirin tümü sizlere ait olacak. Bunu nasıl paylaşacaksınız ona siz karar vereceksiniz.”

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Ramazan ayında kilo almamak için pideye dikkat! Uzmanından beslenme önerileri
Foto Galeri Ramazan ayında kilo almamak için pideye dikkat! Uzmanından beslenme önerileri Galeriye Gözat