BIST 1.463
DOLAR 8,34
EURO 10,11
ALTIN 498,41
HABER /  GÜNCEL

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'dan Sedat Peker iddialarına yanıt

Sedat Peker'in firari Sezgin Baran Korkmaz'ın otelinde bedava kaldığını iddia ettiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Abone ol

Organize suç örgütü soruşturması şüphelisi Sedat Peker'in, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki lüks otelinde ücret ödemeden kaldığını iddia ettiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, sessizliğini bozdu.

DW Türkçe'den Alican Uludağ'ın haberine göre, Peker’in iddialarının "asılsız" olduğunu savunan Toklu, yarın konuya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ve bütün gerçeği belgeleriyle açıklayacağını kaydetti.

"Adalet Bakanlığı’na açıklama izni için başvurdum. Yanıt gelince yarın yazılı açıklama yapacağım, bütün belgeleri ortaya koyacağım" diyen Toklu, "Bu otelde kaldınız mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi: 

"Açıklama yaptığımda bütün her şey ortaya çıkacak. Orada kalmış mıyım, kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir, bir araştırın bakalım? Ben kendimden eminim. Bir insan böyle kolay harcanmamalı."

'Korkmaz lehine karar vermedim'
Peker’in bir iddiası da Sezgin Baran Korkmaz lehine karar verdiği iddiası olmuştu. Bunu yalanlayan Toklu, "Sezgin Baran Korkmaz adlı şahsı tanımam, hiçbir ilgim de yoktur. Onunla ilgili bir karar vermiş de değilim. Zaten 22 Temmuz 2016’dan beri bu tür davalara bakmıyorum. Bu şahsın böyle bir davası da yok. Kendisinin şirketi İstanbul’da" diye konuştu.

X5 iddiasına yanıtı
Toklu, BMW X5’e bindiği iddiasına da şu sözlerle açıklık getirdi: "O araba 2014 model. 3 yıl önce aldım, 300 bin TL değerinde. Hakim ve savcıları araştırın yüzde 25’i benden daha pahalı arabaya biner. Daha geçen hafta tamirden çıkardım."

'Aileden varlıklıyım'
Ailesinin varlıklı olduğunu belirten Toklu, "Karaman’da araştırın, babamdan kalma enerji, akaryakıt, gıda işleri var. Toklu Petrol örneğin. Ben düz adamım, yanlış işim olmaz" dedi.

'Soylu’yu tanımam'
Toklu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da tanımadığını belirterek, "Hiçbir yerde oturmuşluğum, tanışıklığım yok, tek kare fotoğrafım çıkmaz" ifadesini kullandı.

Peker'e suç duyurusu
"Bu çok çirkin bir olay, biz kendimize güveniyoruz" diyen  Toklu, yarın başta Sedat Peker olmak üzere, hakkında gerçeğe aykırı iddialar ortaya atanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağına da bildirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
İklim krizinin G7 ülkelerine faturası 5 trilyon dolar olacak
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Galatasaray'da başkan adayları için renk seçimi yapıldı
HDP'ye yeniden kapatma davası açıldı
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar
Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ta toplu balık ölümleri
Elon Musk şimdi de NFT piyasasının kripto parasını yükseltti
Yunan basını Türk SİHA'larını ucuz ve ölümcül olarak nitelendirildi
İsrail'de hükümet krizi kaosa dönüşüyor
Vatandaşlar ABD yerine Rusya ile iş birliği yapılmasını istiyor
Yorumlar 63 yorum