BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  POLİTİKA

Ali Babacan'dan şok Abdullah Gül itirafı! 'Oradaydım' deyip anlattı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti'den istifa etmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı Abdullah Gül'ün ortak adaylığı için muhalefetle pazarlık yürüttüğünü itiraf etti.

Abone ol

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2018 cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Abdullah Gül'e muhalefetin ortak adaylık teklifinde bulunduğunu söyledi. Muhalefetin sırlarını bir bir ifşa eden Babacan, AK Parti'den istifa etmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı muhalefetle işbirliği yaptığını da ilan etmiş oldu.

Türkiye, Ali Babacan'ın ifşa ettiği sırları konuşuyor. AK Parti'lilerin sosyal medyadan "hain ilan ettiği" Ali Babacan, AK Parti'den istifa etmeden Abdullah Gül'ün ortak adaylığı için yürütülen görüşmelerde olduğunu ve muhalefetin son anda bu sözlerinden caydığını söyledi. İşte Ali Babacan'ın AK Partilileri kızdıran o şok itirafları;

İsmail Saymaz: Sürecin neresindeydiniz?

Ali Babacan: O çalışmaların tam göbeğindeydim. Görünür değildim ama tam göbeğindeydim. 

İ.S:  Çok iyi bu... Sırlarınızı ifşa ettiniz yani! Siz Sayın Abdullah Gül'ün muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki girişimleri kastediyorsunuz. Sizce o gün neden Abdullah Gül aday olmalıydı, neden olamadı?

A.B: O gün baktığınızda, ortak aday çıkarttığında muhalefetin başarılı olması söz konusu olacaktı. Sonuçta baktığınızda memleket 5 yıl kaybetti değil mi? 

İ.S: Neden olmadı sizce? 

A.B: Olmadı çünkü ortak aday formülü son günlere giderken ki o zaman şöyle oldu. Diğer siyasi partilerin genel başkanları gelip teklif ettiler bunu. 

İ.S: Kim teklif etti peki?

A.B: O gün kim varsa! İsimler belli. Bunlar biraz da şey görüşmeler. Teklif edenleri toplarsanız eğer ortak bir aday olsaydı rahatlıkla kazanılabilecek bir tablo vardı. Bağımsız tüm çalışmalarda vardı bu. 

İ.S: Teklif edildiğinde siz de var mıydınız?

A.B: Tabii ki vardım. 

İ.S: Bu çok önemli bir bilgi. Siz de vardınız ve Abdullah Gül bunu kabul etti.

A.B: Şöyle bir şart vardı o gün. Ancak gerçekten hep beraber ortak bir duruş olursa bu iş olur. Yoksa bir iki partinin destek verip diğerlerinin destek vermemesi o başka bir şey model. O gün gelip siz ortak aday olursanız biz sizi destekleyeceğiz diyenler son güne kadar o sözlerinin arkasında dursaydı o gün o iş olurdu.

ÖNCEKİ HABERLER
Suudi Arabistan hacı adaylarını kabul edecek
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Türkiye Kupası finaline seyirci alınacak
İsrail'in Filistin zulmü devam ediyor!
İçişleri Bakanlığından Sedat Peker açıklaması
Mehmet Uçum: Hileyle Erdoğan'ın önünü kesmek istiyorlar
İstanbul'da son bir haftada koronavirüs vakalarında azalma kaydedildi
Türkiye 9 Mayıs 2021 koronavirüs vaka ve ölü sayısı! Sağlık Bakanlığı Covid-19 tablosu
FETÖ'cü eski emniyet müdürü yakalandı
Thodex mağdurunun zararının giderilmesi için açtığı alacak davası kabul edildi
Yorumlar 122 yorum