BIST 1.179
DOLAR 8,03
EURO 9,48
ALTIN 491,24
HABER /  POLİTİKA

"AK Parti'li Belediye Başkanı KHK'dan ihraç edildi" haberlerine ateş püskürdü!

AK Parti'den Dargeçit Belediye Başkanı seçilen Mehmet Cüneyt Aksoy, bazı basın yayın organlarında yer alan "KHK kapsamında ihraç edilmesine rağmen mazbata aldı" iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Abone ol

Aksoy, yaptığı açıklamada, Dargeçit ilçesinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaparken 22 Kasım 2016'da 29896 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 677 sayılı KHK uyarınca 4 sayılı listede mahalli idareler personeli içinde 1986 sıra numarası ile kamu görevinden FETÖ kumpasıyla ihraç edildiğini, 23 Kasım'da ise Mardin İl OHAL Bürosuna itiraz sonucu gerçeğin ortaya çıkmasıyla 14 Temmuz 2017'de Resmi Gazete'de yayımlanan 692 sayılı KHK ile görevine iade edildiğini belirtti.

"FETÖ iftirası"

FETÖ mensuplarının kendisine iftira atarak karalamaya çalıştığını ancak gerçeğin ortaya çıktığını vurgulayan Aksoy, bu iftirayı atan FETÖ mensuplarının telefonunda ByLock çıktığını, hala tutuklu yargılandıklarını kaydetti.

"Başarımızı hazmedemeyen karanlık odakların oyunudur"

Dargeçit'te son yıllarda önemli bir başarı sağlandığını, iradesi dışarıda olan karanlık güruhların bunu hazmedemediğini aktaran Aksoy, şöyle devam etti:

31 Mart seçimlerinde Dargeçit'te önemli bir başarı sağladık. Bu başarımızı hazmedemeyen karanlık odaklar birtakım oyunlarla kendilerine pay çıkarmak istiyorlar. İddialar tamamen asılsız ve iftiradır. Dargeçit'te başarımızı hazmedemeyen karanlık odakların oyunudur. Kimler ve hangi karanlık güçler, hangi oyunları tertip ederlerse etsinler, hangi ihanetlerin içine girerlerse girsinler, artık halkımız gönül belediyeciliğiyle taşınacak ve hizmetin en iyisini görecek. Ayrıca bu iftirayı atanlara karşı da her türlü yasal girişimlerde bulunacağız. Hukuk karşısında hesabını verecekler.

Dernek KHK ile kapatılmadı

Aksoy, Dargeçit halkı tarafından kurulan ve başkanlığını yaptığı Köylere Okumayı Sevdirme ve Dayanışma Derneği'nin KHK ile kapatıldığı iddialarının da asılsız olduğunu, derneğin KHK ile kapatılmadığını ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Uyku apnesi nedir çocuklarda görülebilecek büyük tehlike
Ankara'daki görüşmede Erdoğan ve Binali Yıldırım'dan dikkat çeken detay
İhraç edilen araçlara ÖTV desteği
Moody's Türkiye yüzde 2 küçülecek
BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2019 online sorgulama
"Tedbirlere uyalım" çağrısı! Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz kendisini karantinaya aldı
Yorumlar 2 yorum