HABER /  POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu'ndan Abdullah Gül'ün seçim desteğine ilk yorum!

Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül'ün İstanbul seçimlerine ilişkin yapmış olduğu açıklamaya ilişkin, "Bu sürece yorum yapması sevindirici. Ama seslerinin daha gür çıkmasını isterim" diye konuştu.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Ekrem İmamoğlu'ndan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına "Kendisine teşekkür ederim" diyerek ilk yorum geldi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) resmi olmayan sonuçlarına göre İBB Başkanlığı seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak YSK'ya seslendi.

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Kendisine teşekkür ederim"

Düzenlediği basın toplantısında Abdullah Gül'ün İstanbul seçimleriyle ilgili yapmış olduğu "Bize yapılanı güçlü olunca başkasına yapmamamız gerekiyor" çıkışına değinen İmamoğlu, "Kendisine teşekkür ederim. Bu sürece yorum yapması sevindirici. Ama seslerinin daha gür çıkmasını isterim. Bu ses bu kadar yumuşak tonda olmamalı" şeklinde konuştu.

AA'ya ağır eleştiri

Oradaki süreci kirletmeye çalışanlara akıl tutulması yaşıyorlar. YSK'nın süre tanıması doğru değil. 16 milyon insan bunlara gülüyor, 16 milyon insanın sahip olduğu bir makam. Siz görev yaptınız şimdi başkası gelecek. Kendi malı mülkü gibi her gün bir şey uydurarak, gündemi meşgul etmelerini üzülerek takip ediyorum. Yapmasınlar yazık ediyorlar. 300-400 kişilik liste vererek, İstanbul seçimlerine gönderme yaparak neyi yakalamaya çalışıyorlar. Biz 16 milyon insan adına önemli bir vazifeyi yerine getirdik. AA'nın sürece ihanet etmesine rağmen süreci olağanüstü bir şekilde yönettiler.

"Neden bitirmek istemiyorsunuz?"

Niyetiniz ne? Neden bitirmek istemiyorsunuz? Anlatın, millet anlasın. Gülünç duruma düşüyorlar. Biz emanetçiyiz, ne malım ne mülküm. Görev yaptım helalleştim Beylikdüzü'nde başka bir göreve gidiyorum. Bu kadar basit, şükür olsun Allah'ıma. Artık YSK kararı vererek insanları rahatlatmalı. 16 milyon insanı geciktirmesinler.

"Siyasi iradenin zorlamasıyla tek bir işlem yapmasınlar"

Bu 12 günü mercek altına alacağız, ne yapılmış ne yapılmamış. Oradaki onbinlerce çalışana güveniyorum. Siyasi iradenin zorlamasıyla tek bir işlem yapmasınlar. Onlar ne Ekrem İmamoğlu'na ne başkasına hizmet edecekler.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2019 online sorgulama
Deri ihracatında ödüller sahiplerini buldu
Birleşmiş Milletler'den Julian Assange çağrısı
Kıdem tazminatı son durum 2019 taban ücret ne olacak?
Migren rahatsızlığında uygulanan botoks tedavisi nasıl olur?
Ayça Çağla Altunkaya kaç yaşında kimdir Acun yeni sevgilisine bakın
Yorumlar 16 yorum