BIST 1.524
DOLAR 7,45
EURO 9,00
ALTIN 437,87
HABER /  POLİTİKA

AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Çelik, muhalefetin erken seçim çağrılarına da cevap verdi.

Abone ol

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefetin erken seçim çağrılarına ilişkin olarak "Cumhurbaşkanımız erken seçimle ilgili özel bir değerlendirme yapmadı ama her seferinde 2023 seçimlerine hazırlık konusunda talimatları oluyor. Cumhur İttifakı için erken seçim söz konusu değildir. Sayın Bahçeli net bir şekilde açıklamıştır." diye konuştu.

Ömer Çelik'in açıklamasından satır başları şöyleydi:

Terör örgütü PKK'nın yangın üzerinden propaganda yapmasını lanetliyoruz. Ekolojik terör konusunda teyakkuz halindeyiz. PKK'nın tek ideolojisi Türkiye düşmanlığıdır. PKK, Türkiye düşmanlığı isteyen herkese hizmet sunuyor.

Yüz yüze eğitim
Yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçildi. İlk adım 21 Eylül'de atıldı. Hijyen ve sosyal mesafeye uyma bakımından iyi bir standart geliştirildiğini görüyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından iyi tedbirler alındı. Öğrencilerimiz haftanın iki gününde okullarda olacaklar. Bilim Kurulu tavsiye kararları ile süreç yürütülüyor. Velilerimizin rızası çok önemli. Burada esnek bir model var. İstemeyen velilerimize esneklik sağlanıyor, devamsızlık sayılmıyor. Buradaki süreci güçlü bir şekilde takip ediyoruz.

Doğu Akdeniz'deki gelişmeler
Türkiye'ye tansiyonu yükselten taraf diyenler, Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de provokatör olduğunu çok iyi biliyor ama mahalle dayanışması içinde konuşmaya devam ediyorlar. Sorunları diplomatik yollarla çözmek istiyoruz.

Kapalı Maraş'ın açılması
Kapalı Maraş'ın açılmasınI, BMGK kararının ihlali olarak sunuyorlar. Bu ciddiyetsizliktir. Bu bölge Kıbrıs Türklerine aittir. Kıbrıs Türklerinin söylediğini dışında kimsenin müdahale hakkı söz konusu olamaz. Buradaki gerçek durum, adadaki gerçekliktir. Yunanistan Dışişleri Bakanı, müzakerelerin kesilmesiyle ilgili Türkiye'yi suçlayan bir söz söyledi. Bu baştan aşağı yalan. Yunanistan istediği için görüşmeler durdu. Ayrıca istikşafi görüşmelerde iki ülke arasında birbiri ile görüşmede, tüm konuların çözüme bağlanması hedeflenmişti.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Cumhurbaşkanımız erken seçimle ilgili özel bir değerlendirme yapmadı ama her seferinde 2023 seçimlerine hazırlık konusunda talimatları oluyor. Cumhur İttifakı için erken seçim söz konusu değildir. Sayın Bahçeli net bir şekilde açıklamıştır. Sayın Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın adayının sayın Cumhurbaşkanımız olduğunu ifade etmiştir. Bu açıklama için sayın Bahçeli'ye, MHP camiasına bir kez daha teşekkürlerimiz iletiyoruz. Erken seçim vatandaşın ne işine yarayacak? Seçim demek siyasetçinin enerjisini başka alana ayırmak demek.

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun'da çalılığa takılan tüfeği ateş alan kişi hayatını kaybetti
Kocaeli'de annesini öldüren sanık: Onun düşman olduğunu düşündüm
AYM üyesi Engin Yıldırım kimdir? 'Işıklar yanıyor' paylaşımı olay oldu
Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi'nde ilk galibiyetini aldı
TFF'den localara alınacak seyircilerle ilgili kulüplere genelge
Türkiye ile Azerbaycan arasında kritik görüşme!
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Kalyon Holdingden cevap geldi
Ali Babacan muhafazakar Kürtlerin oyuna oynuyor!
Semih Yalçın'dan AYM kararına sert tepki
Hatayspor'da 3 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı
Yorumlar 26 yorum