BIST 1.110
DOLAR 7,24
EURO 8,53
ALTIN 452,88
HABER /  POLİTİKA

AK Parti'den Büyükçekmece için olağanüstü itiraz!

AK Parti Büyükçekmece için olağanüstü itirazda bulundu. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı hayali seçmen iddiaları için inceleme başlatmıştı.

Abone ol

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı inceleme üzerine Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sabah saatlerinde yaklaşık bin 500 polis, seçim öncesi ilçede adres kaydı yaptırdığı iddia edilen kişilerin belirtilen adreslerde oturup oturmadığını kontrol etmek üzere ellerinde bulunan adreslere gitti.

Hayali seçmen var mı yok mu? İncelemesi

Seçmenlerin taşındığı iddia edilen adreslerde inceleme yapan polis ekipleri, kayıtlı görülen kişilerin burada oturup oturmadıklarını kontrol etti. Öte yandan söz konusu incelemeye ilişkin herhangi bir operasyon düzenlenmediği ve gözaltı işlemi uygulanmadığı öğrenildi.

Hazırlanan tutanaklar

Adreslerdeki incelemelerini tamamlayan ekipler hazırladığı tutanakları Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirerek teslim etmeye başladı.

"Seçmen taşıma" iddiaları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükçekmece'ye il ve ilçe dışından taşınan kişilerin ikamet adresi olarak anaokulu, TIR garajı, boş arsalar, inşaatların gösterildiğini söylemişti. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İstanbul'da yeniden sayılan 51 sandıkta AK Parti ve CHP'ye çıkan oya bakın Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
2019 üniversite sınavı ne zaman ÖSYM YKS oturum bilgileri
HDP’li başkanlardan mazbata başvurusu!
Ramazan ne zaman 2019 Diyanet ilk oruç hangi gün?
İngiltere Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki uçak sayısını arttırdı
Gelinim Mutfakta sonuçları işte çeyrek altının sahibi
Masterchef Kayhan Özekin kimdir yaşı kaç yarışma yarışma dolanmış
Yorumlar 5 yorum