HABER /  YEREL

AK Parti ve MHP itiraz etti Bartın'da oylar yeniden sayılıyor

Cumhur İttifakı'nın, Bartın belediye başkanlığının resmi olmayan seçim sonuçlarına itirazda bulunması üzerine geçersiz olarak kayıtlara giren oylar yeniden sayılmaya başlandı.

AK Parti Bartın Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, yaptığı açıklamada, il merkezindeki seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini açıkladı. Aldatmaz, gayret, samimiyet ve tevazu içinde seçim çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, seçmenlerin de sandık başına giderek iradesini ortaya koyduğunu söyledi.

Siyasette kazananı tebrik etmeyi bildiklerini vurgulayan Aldatmaz, şöyle devam etti:

"Bu konuda kimsenin hakkını yemeyiz ancak kimseye de hakkımızı yedirmeyiz. Oy sayımına ilişkin elimizde bulunan rakamlarla Yüksek Seçim Kurulu (YSK) rakamlarının uyuşmaması üzere seçmenlerimizin hakkını korumak adına oyların yeniden sayılmasını talep ettik. Oyların tekrar sayılması için itirazımızı gerekçeleriyle YSK'ya ulaştırdık. Süreç içerisinde yaşanacak tüm gelişmeleri kamuoyunun bilgisine sunacağız." diye konuştu. 

Yeniden sayılmaya başlandı

Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından itirazların kabul edilmesi üzerine, geçersiz olarak kayıtlara giren oyların yeniden sayım işlemine başlandı.

 YSK sonuçları ile fark var
MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik de partilerince tespit ettikleri seçim sonuçları ile YSK'nın sonuçları arasında fark olduğunu gördüklerini belirterek, "Her ne kadar belediye başkanlığını partimizin adayı Cemal Akın kazanmış olsa da YSK tarafından bildirilen 169 oy farkının daha fazla olduğunu düşünüyoruz." dedi. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kastamonu'da ilginç olay! Ağacın gövdesinden kadın silüeti çıktı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Diyanet 4B'li personel tercih ve yerleştirme başvuru ekranı
Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde MHP seçim sonuçlarına itiraz etti
Chelsea'den Fenerbahçe'ye kötü haber
İtalyanlar Eljif Elmas için kapışıyor
Zabıta memuruna bayıltan tokata 5 ay verildi 5 yıl ertelendi
Cemre düşme tarihleri 2020 ilk cemre düşmesi nereye oldu?
Yorumlar