BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,29
ALTIN 482,21
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

İzmit'te AK Parti derince ve Karamürsel'de CHP seçim sonuçlarına itiraz etti

Anadolu Ajansı

KOCAELİ'de AK Parti'nin İzmit ilçesi, CHP'nin ise Derince ve Karamürsel ilçelerinde seçim sonuçlarına itirazda bulunacağı bildirildi

Abone ol

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, yaptığı açıklamada, Kocaeli'de resmi olmayan sonuçlara göre Büyükşehir Belediyesi ile 11 ilçe belediye başkanlığı seçimlerini partisinin adaylarının kazandığını söyledi.

İzmit belediye başkanlığı seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, CHP ile AK Parti arasında 9 bin 635 oy farkı olduğunu belirten Eryarsoy, "AKParti İzmit ilçe başkanlığımız sonuçlar ile ıslak imzalı verileri karşılaştırıyor. Çalışmalar tamamlandığında Genel Merkezimiz ile yapılacak istişare ve değerlendirme sonucuna göre, İzmit belediye başkanlığı sonuçlarına itiraz edeceğiz." diye konuştu.

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay da resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'nin kazandığı Derince ve Karamürsel ilçeleri için itirazda bulunacaklarını belirtti.

Derince'de AK Parti ile CHP arasında bin 261, Karamürsel'de ise bin 349 oy farkı bulunduğunu aktaran Sarıbay, "Bu iki ilçede çok fazla oy farkı yok. YSK'nin açıkladığı sonuçlar üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bugün veya yarın, geçersiz oyların ve mevcut oyların yeniden sayılması için seçim kurullarına itirazımızı yapacağız." diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yeni belediye başkanlarının maaşına bakın! Büyükşehir tarifesi farklı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Siirt merkez ile 2 ilçe ve 2 beldede seçim sonuçlarına itiraz edildi
AK Parti Karabük ve Safranbolu'da seçim sonuçlarına itiraz etti
Zonguldak'ta Perşembe ve Saltukova beldelerinde itiraz
HDP ilçeyi kazandı ancak belediye binası yok!
 İYİ Parti, Uşak seçim sonuçlarına itiraz etti
MasterChef Duygu Acarsoy kendisini aldatan nişanlısı Uğur Atun ile evlendi!
Yorumlar