BIST 1.127
DOLAR 8,29
EURO 9,68
ALTIN 497,72
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti İstanbul'u kazandığı büyükşehirler listesinden çıkardı!

İSTANBUL seçim sonuçlarına AK Parti itirazda bulunacak mı diye beklenirken sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım gündeme oturdu.

Abone ol

AK Parti'nin resmi sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı bir teşekkür bildirisi yayınlandı. 'Aziz milletimize şükranlarımızla' başlıklı teşekkür notundaki büyükşehir sayısı dikkat çekti. 

Erdoğan, 31 Mart gecesi Ankara'da yaptığı balkon konuşmasında AK Parti'nin 16 büyükşehir belediyesini kazandığını söylemişti. AK Parti'nin bugün sosyal medya hesabından paylaşılan notta bu sayının 15 olarak yer alması 'İstanbul listeden çıkarıldı' şeklinde yorumlandı. 

AK Parti'nin kazandığı büyükşehirler hangileri?

Anadolu Ajansı (AA) ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre, ​AK Parti'nin kazandığı büyükşehir belediyeleri şöyle: 

"Balıkesir, Bursa, Erzurum, Malatya, Konya, Sakarya, Şanlıurfa, Samsun, Gaziantep, Kayseri, Ordu, Denizli, Kocaeli, Kahramanmaraş, Trabzon."

Bu seçimin mağlubu yoktur

AK Parti'nin bugün yayınladığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Öncelikle AK Parti olarak bizleri, 2002 yılından bu yana seçimlerde 15. kez açık ara birinci parti yapan, sevgi ve muhabbetini esirgemeyen aziz milletime en kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu seçimin mağlubu yoktur. Galibi, bize destek versin yahut vermesin sandıkta oyunu kullanan hakkımızın her ferdidir.

Milletimiz dünyaya bir kez daha demokrasi dersi vermiştir

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden alnının akıyla çıkan milletimizi, katılım oranıyla seçimde gösterdiği ferasetiyle bütün dünyaya bir kez daha demokrasi dersi vermiştir.

MHP'li kardeşlerimize de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz

Vatan ve millet için kader birliği yaparak Cumhur İttifakını ülke genelinde yüzde 51.63 oy oranıyla birinciliğe taşıyan MHP'li kardeşlerimize de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz. Halkımız, 15'i büyük şehir olmak üzere 24 il, 536 ilçe ve 200 beldede yine AK Partimizi tercih etmiştir. Bu başarının arkasında, parti çalışmaları için sabah namazı evinden çıkıp gece yarısı eve dönen başta kadınlarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm teşkilatlarımızla birlikte AK Parti'ye gönül verenlerin emeği ve alın teri vardır.

Her zaman mazlumun yanında olacağız

Yerel yönetimlerde de tıpkı ülke yönetiminde olduğu gibi her zaman mazlumun, mağdurun, garip, gurebanın yanında olacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız. Asla kibirlenmeyecek daima milletimizin hizmetkarı olarak milletimizle birlikte geleceği yürüyeceğiz. Sandıkta verilen mesajın farkında olarak halkımızla gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz" Sandıkta verilen mesajın farkında olarak halkımızla gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yeni belediye başkanlarının maaşına bakın! Büyükşehir tarifesi farklı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Siirt merkez ile 2 ilçe ve 2 beldede seçim sonuçlarına itiraz edildi
AK Parti Karabük ve Safranbolu'da seçim sonuçlarına itiraz etti
Zonguldak'ta Perşembe ve Saltukova beldelerinde itiraz
HDP ilçeyi kazandı ancak belediye binası yok!
 İYİ Parti, Uşak seçim sonuçlarına itiraz etti
Zeynep Türkeş evli mi eşi Can Yalman kimdir ne iş yapıyor?
Yorumlar 17 yorum